Atsakingas vartojimas turėtų tapti poreikiu

Data

2019 03 15

Įvertinimas
1
Jurgita 2019 03 15a.jpg

Šiandien, kovo 15-ąją, pažymimos Europos vartotojų dienos pagrindinė tema – atsakingas vartojimas, kuris yra neatskiriamai susijęs su  aplinkos apsauga, išteklių taupymu. Ši tema šiemet pasirinkta neatsitiktinai – ji itin aktuali visoms Europos valstybėms pereinant prie žiedinės ekonomikos.

„Siekiant žiedinės ekonomikos tikslų svarbiausias yra gyventojas, kitaip tariant, vartotojas, pirkėjas“, – sakė Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyresnioji patarėja Jurgita Gaižiūnienė per vakarykštę Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kaune surengtą konferenciją „Vartok atsakingai“.

Šių tikslų įmanoma pasiekti, kaip pažymėjo Jurgita Gaižiūnienė, tik visų gyventojų pastangomis, nes nuo kiekvieno iš jų priklauso, kokiu pirkinių maišeliu naudosis – daugkartiniu ar vienkartiniu plastikiniu, ar tinkamai rūšiuos atliekas, kad jos būtų perdirbtos. Nuo kiekvieno vartotojo priklauso, ar gamintojai rinkai tieks netinkamas perdirbti prekes ar ilgiau veikiančius, pataisomus gaminius.

Skaičiuojama, kad vienam mūsų šalies gyventojui per metus tenka apie 450 kg atliekų. Ir tai nėra vien produktų pakuotės. Šį kiekį sudaro ir nesuvartoti maisto produktai, nupirkti ir išmesti niekam nepritaikyti daiktai. Susidarančių atliekų kiekį galima mažinti keičiant vartojimo įpročius – atsakingai planuojant pirkinius, rūšiuojant atliekas, daiktus naudojant ilgiau arba juos atiduodant kitiems, perduodant perdirbti ir nepaverčiant jų sąvartyno atliekomis. Atsakingas vartojimas turėtų tapti kiekvieno gyventojo poreikiu.

Ryšių su visuomene skyrius