Ministerijoje darbuojasi moksleiviai

Data

2018 08 30

Įvertinimas
3
29_b1665d80c86f63320f0b955a2ba53522.jpg

Šią savaitę Vyriausybėje darbuojasi 30 šalies moksleivių – jau dešimtą kartą programa „Moksleiviai į Vyriausybę“ sukvietė sudėtingą atranką įveikusius pretendentus išbandyti Vyriausybės kanceliarijos ar ministerijos darbuotojo kėdes. Aplinkos ministerijoje su būsimais savo kolegomis bendrauja, klausimus sprendžia abiturientė Augustina Šareikatė iš Kaišiadorių ir būsimasis studentas Martynas Želnys.

Šį projektą organizuoja LR Vyriausybė, bendradarbiaudama su Nacionaline moksleivių akademija, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu. Jo dalyviais galėjo tapti visi aktyvūs, iniciatyvūs, gerai besimokantys šalies ir užsienio lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų dvyliktokai ir šiemetiniai abiturientai. Komisijos atrinkti gabiausi moksleiviai susipažins su Vyriausybės ar pasirinktos ministerijos kasdiene veikla, bendraus su institucijos darbuotojais bei jos vadovais.

Augustina dalyvavo Nacionaliniame Č. Kudabos geografų konkurse, geomokslų olimpiadoje, daugybėje matematikos olimpiadų. Ji aktyvi savanorė toleranciją skatinančioje iniciatyvoje „Gyvoji biblioteka“. Savo ateitį mergina planuoja susieti su informacinėmis technologijomis.

Martynas Želnys sėkmingai dalyvavo Lietuvos mokinių biologijos olimpiadose (II ir III vietos), Lietuvos mokinių chemijos olimpiadose (I ir II vietos). Nuo šio rudens jis pradės biologijos krypties studijas Jungtinėje Karalystėje.

Projekto dalyviai jau susitiko aplinkos ministru Kęstučiu Navicku, ministerijos departamentų ir skyrių specialistais, Lietuvos zoologijos sodo ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus administracijomis.  

Projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę“ siekiama skatinti jaunimą domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, priimamais sprendimais ir aktyviau dalyvauti politiniuose procesuose.

Ryšių su visuomene skyrius
2018-08-22