Plėtojamos konsultacijos apie naudojimąsi GPAIS

Data

2018 11 19

Įvertinimas
4
GPAIS1.jpg

Atsakyti į aktualiausius klausimus, kurių kyla naudojantis naująja Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų informacine sistema (GPAIS), – toks buvo Aplinkos ministerijos Atliekų departamento specialistų ir Lietuvos ūkininkų sąjungos atstovų susitikimo tikslas.

Vykdyti atliekų susidarymo apskaitą naudojantis GPAIS teisės aktai įpareigoja tik žemės ūkio bendroves. Ūkininkams tokios prievolės nėra – iš jų paimtų atliekų apskaitą per GPAIS turi vykdyti atliekų tvarkytojai. Tačiau teisės aktų numatytais atvejais ūkininkai turi vykdyti GPAIS gaminių ir pakuočių tiekimo rinkai apskaitą.

Susitikimo metu buvo sutarta nuolat rengti tokius susitikimus naudojimosi GPAIS aktualijoms aptarti. Aplinkos ministerija kartu su Aplinkos apsaugos agentūra ir Aplinkos apsaugos departamentu siekia daugiau dėmesio skirti vartotojų konsultavimui bei metodinei pagalbai ir organizuoja GPAIS pristatymus atskiroms vartotojų grupėms. Šiuo metu GPAIS naudojasi per 16 tūkstančių vartotojų.

Registravimosi GPAIS instrukcijas ir vadovus, mokymų medžiagą ir vartotojų vadovus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus dėl GPAIS veikimo galima rasti čia, o paklausimus dėl GPAIS veikimo reiktų siųsti el. paštu pagalba@aaa.am.lt.

Ryšių su visuomene skyrius