Tariamasi, kaip spręsti transporto priemonių atliekų tvarkymo problemas

Data

2019 01 11

Įvertinimas
3
maš1.jpg

Transporto priemonių atliekų tvarkymas – viena iš „karštųjų“ šalies atliekų sektoriaus problemų. Jai aptarti vakar buvo sukviestas Aplinkos ministerijos ir suinteresuotų institucijų atstovų susitikimas.

Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su Aplinkos apsaugos instituto iniciatyva parengta transporto priemonių rinkos ir jų atliekų tvarkymo sistemos Lietuvoje vertinimo ataskaita. Šioje ataskaitoje įvertinta, kaip šalies gamintojai ir importuotojai vykdo jiems Atliekų tvarkymo įstatymo nustatytą pareigą pasirūpinti visišku eksploatuoti netinkamų transporto priemonių sutvarkymu, taip pat įvertintas nelegalaus jų surinkimo ir ardymo veiklos mastas bei tendencijos, pateiktos išvados ir siūlymai, kaip keisti dabartinę padėtį.

Aptardami ataskaitą, susitikimo dalyviai atkreipė dėmesį į jos netikslumus, diskutavo apie joje pateiktus siūlymus, išsakė savo pastabas.

Jau artimiausiu metu Aplinkos ministerija ir kitos institucijos inicijuos teisės aktų pakeitimus, skirtus užkirsti kelią nelegaliam transporto priemonių ardymui ir neteisėtam jų atliekų tvarkymui.

Ryšių su visuomene skyrius