Tarptautinėje konferencijoje – susirūpinimas miškų apsauga ir ateitimi

Data

2020 02 06

Įvertinimas
3
brius1.jpg

Aplinkos viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės vadovaujama ministerijos delegacija dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Miškai biologinei įvairovei ir klimatui“, kurią Europos Komisija surengė vasario 4-5 d. Briuselyje.

Konferencija prasidėjo aukšto lygmens dalyvių diskusija apie miškų vaidmenį saugant biologinę įvairovę ir valdant klimato kaitą. Europos Žaliojo kurso sąsajas su miškų politika ir poreikį imtis skubių veiksmų aptarė už klimato apsaugą atsakingas EK vicepirmininkas Fransas Timmermansas.

Konferencijos dalyviai diskutavo apie miškų pažeidžiamumą ir prisitaikymą prie klimato kaitos, aptarė ES įsipareigojimus dėl pasaulio miškų apsaugos ir atkūrimo, miškų valdymo praktiką ir finansinę paramą, skatinančią didelės biologinės įvairovės vertės ekosistemas, partnerystę su šalimis tiekėjomis siekiant pasaulio miškų apsaugos ir atkūrimo, Europos miškų informacinę sistemą ir kt.

Pasak viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės, dabartinę padėtį ir tendencijas iliustruojančios analitinės medžiagos, naujų krypčių ir geros praktikos pavyzdžių pristatymas konferencijoje brandino bendrą suvokimą, kad miškų politikos pokyčiai būtini Europos ir pasaulio lygiu ir kad ES demonstruos politinę lyderystę siekiant konkrečių susitarimų šiais klausimais šiemet vyksiančiuose tarptautiniuose susitikimuose. Svarbiausi iš jų – JT Biologinės įvairovės konvencijos ir JT Klimato kaitos konvencijos šalių narių konferencijos.

Strateginės komunikacijos skyrius