Visos naujienos

RSS Spausdinti
APVA-1.png
2019 01 18
Pramonės įmonėms – apie aplinkosaugos projektų finansavimą

Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra sausio 29 d. organizuoja seminarą pramonės ir gamybos įmonių atstovams ir jo metu pristatys dvi aplinkosaugos projektams finansuoti skirtas programas. Tai ES LIFE programa ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) programa.

foto1.jpg
2019 01 17
Su Sakartvelo atstovais – apie atliekų ir nuotekų tvarkymą

Aplinkos ministerijos  atstovai, susitikę su Lietuvoje viešinčiais kolegomis iš Sakartvelo aplinkos apsaugos ir žemės ūkio ministerijos, svečius supažindino su mūsų šalies patirtimi atliekų bei nuotekų tvarkymo ir vandens valymo srityse.

ruon1.jpg
2019 01 17
Pajūryje pradedama statyti „sanatorija“ nukentėjusiems Baltijos jūros gyvūnams

Šią savaitę Kuršių nerijos Kopgalyje, greta Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo bus pradėtas statyti Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras. Jam statyti Aplinkos ministerija skyrė 1,38 mln. eurų ES fondų lėšų.

traidenis1.jpg
2019 01 17
Įmonės teritorijoje aplinkosaugininkai aptiko užkastų gamybos atliekų

Pasitvirtino aplinkosaugininkų gauta informacija apie UAB „Traidenis“ teritorijoje Alytuje, Pramonės gatvėje, galimai užkastas gamybos atliekas.

zem2.jpg
2019 01 16
Platelių ežero „žydėjimas“ užfiksuotas ir iš kosmoso

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje vietos bendruomenei pristatyti Platelių ežero tyrimų, atliktų dalyvaujant tarptautiniame su Europos kosmoso agentūra vykdomame projekte „TODAY “, rezultatai.

vvvf-1.jpg
2019 01 16
Keičiasi energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams

Patikslinus statybos techninį reglamentą „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“, nuo vasario 1 d. keisis energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams.

zuvedra.jpg
2019 01 15
Upinėms ir mažosioms žuvėdroms – palankesnes sąlygas perėti

Pagerinti mažųjų ir upinių žuvėdrų apsaugą Lietuvoje ir sudaryti palankesnes sąlygas joms perėti bei auginti jauniklius padės pradėtas vykdyti ES remiamas projektas.

ped1.jpg
2019 01 14
Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo  vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege.

planas1.jpg
2019 01 14
Klojant naujojo šalies teritorijos bendrojo plano pamatus jau atlikta sektorių būklės analizė

Baigėsi pirmasis  naujo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano rengimo etapas – išanalizuota dabartinė šalies erdvinio, aplinkosauginio, socialinio ir ekonominio vystymo sektorių būklė. Ši analizė bus pristatyta sausio 24 d.

gulbes1.jpg
2019 01 11
Panika dėl gulbių ant ledo – tik dėl gamtos nepažinimo

Pastarosiomis dienomis, kaip ir kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia nemažai nerimastingų skambučių apie neišskridusias ir prie vandens telkinių ledo esą prišalusias gulbes. Tačiau tas nerimas yra pagrįstas tik labai retais atvejais.

maš1.jpg
2019 01 11
Tariamasi, kaip spręsti transporto priemonių atliekų tvarkymo problemas

Transporto priemonių atliekų tvarkymas – viena iš „karštųjų“ šalies atliekų sektoriaus problemų. Jai aptarti buvo sukviestas Aplinkos ministerijos ir suinteresuotų institucijų atstovų susitikimas.

Gulbės nebylės. Linos Tautkienės nuotrauka.jpg
2019 01 11
Skaičiuojami žiemojantys vandens paukščiai

Šiomis dienomis nacionalinių ir regioninių parkų ekologai atidžiai stebi ir skaičiuoja paukščius prie ežerų, upių, didesnių tvenkinių – visur, kur yra atviro vandens plotų.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 Pirmyn