BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Laureatai

Laureatai

2022 m. – Lina Marmaitė, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir informavimo skyriaus vedėja. Premija skirta už svarų indėlį į formaliojo ir neformaliojo gamtosauginio ugdymo plėtrą, aktyvią leidybinę ir organizacinę veiklą aplinkos apsaugos srityje.

2020 m. – Ligita Girskienė, asociacijos „Klaipėdos Marių bendruomenė“ vadovė. Premija skirta už itin aktyvias pilietines pastangas ir vietos bendruomenių telkimą kovojant su svarbiausiomis Klaipėdos aplinkos taršos problemomis, atskleidžiant nusikalstamą stambaus Kuršių marių teršimą pramoninėmis atliekomis.

2018 m. dr. Eugenijus Drobelis, Lietuvos ornitologų draugijos viešinimo ekspertas. Premija skirta už ekologinį švietimą, ekologinės informacijos sklaidą, pagarbos gamtai ir aplinkai ugdymą.

2016 m. – dr. Algirdas Knystautas, judėjimo „Už gamtą“ vadovas. Premija skirta už ekologinį švietimą, ekologinės informacijos sklaidą, pagarbos gamtai ir aplinkai ugdymą.

2014 m. – Augustas Uktveris, savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ vyriausias redaktorius. Premija skirta už ekologinį švietimą, ekologinės informacijos sklaidą, pagarbos gamtai ir aplinkai ugdymą.

2012 m. – Algirdas Stanaitis, Gamtos bičiulių asociacijos prezidentas, Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės geografijos ir turizmo katedros profesorius. Premija skirta už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą, reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

2010 m. –  Ričardas Kazlauskas, ilgametis Vilniaus universiteto Zoologijos katedros darbuotojas, profesorius. Premija skirta už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą, reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

2008 m.Selemonas Paltanavičius, gamtininkas, rašytojas. Premija skirta už  aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą, reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

2006 m.Gediminas Isokas, rašytojas. Premija skirta už ilgametę aktyvią aplinkosauginio visuomenės švietimo veiklą, gamtosaugos nuostatų propagavimą leidiniuose ir straipsniuose.

2004 m. Dalia Juočerytė, žurnalistė. Premija skirta už visuomenės ekologinį švietimą ir informavimą, kuriant televizijos laidas ir videofilmus apie gamtą ir aplinkos apsaugą. Valentinas Padriezas, Kauno r. Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos geografijos mokytojas, Č. Kudabos moksleivių geografijos konkursų Kauno rajone pradininkas, Garliavos krašto muziejaus įkūrėjas, su moksleiviais įgyvendinęs daug aplinkosauginių projektų. Premija skirta už ilgametę ir reikšmingą visuomeninę veiklą aplinkos apsaugos srityje, aktyvų aplinkosaugos idėjų propagavimą. 

2002 m. Evaldas Navys, Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius. Premija skirta už aktyvią visuomeninę veiklą aplinkos apsaugos srityje ir pedagoginį darbą, už indėlį tvarkantį Vilniaus ir visos Lietuvos želdynus. Juozas Stasinas, „Tėviškės gamtos“ vyriausiasis redaktorius. Premija skirta už ilgametę ir reikšmingą visuomeninę veiklą aplinkos apsaugos srityje, už aplinkosauginio švietimo propagavimą laikraštyje „Tėviškės gamta“ ir kituose jo sudarytuose leidiniuose.

2000 m.Aleksandras Žalys, buvęs mokytojas, Joniškio rajono Juodeikių kaimo gyventojas. Premija skirta už visuomeninę veiklą gelbstint nuo sunaikinimo ir paskelbiant Mūšos-Tyrelio pelkę kraštovaizdžio draustiniu, už riedulių Joniškio rajone išsaugojimą ir aplinkosaugos problemų gvildenimą spaudoje, seminaruose, konferencijose, susitikimuose su moksleiviais.

1998 m. – Henrikas Gudavičius, Dzūkijos nacionalinio parko ekologas, rašytojas. Premija skirta už nuoseklią ir kryptingą visuomeninę veiklą aplinkosaugos srityje, ypač už svarius darbus skleidžiant informaciją apie Lietuvos gamtą, skatinant vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pažinti mus supantį pasaulį ir puoselėti etnokultūros tradicijas, ugdant visuomenės palankų aplinkai gyvenimo būdą.

1996 m. Elena Šapokienė, edukologijos m. habil. dr., profesorė. Premija skirta už  profesinę ir visuomeninę veiklą plėtojant aplinkosauginio švietimo sistemą, naujus darbo metodus visų pakopų mokymo įstaigose (premija dar nebuvo pavadinta Č. Kudabos vardu).

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27