BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


AVS

EMAS - Europos Sąjungos aplinkosaugos vadybos ir audito sistema

 

Susirūpinimas aplinkosauga, augantis visuomenės spaudimas ir valstybinio reguliavimo priemonės keičia verslo sąlygas visame pasaulyje. Vartotojai ir akcininkai vis labiau reikalauja aplinkosaugos požiūriu nepavojingų produktų ir paslaugų. Organizacijoms tampa vis svarbiau parodyti, kad ne tik jų filosofija, bet ir investicijų strategijos bei kasdieninė veikla yra subalansuota.

 

Europos Sąjungos aplinkosaugos vadybos ir audito sistema (EMAS  - angl. The EU Eco-Management and Audit Scheme) – tai savanorišku dalyvavimu grindžiama sistema, skirta įmonėms ir kitoms organizacijoms, kurios pageidauja įsipareigoti vertinti, valdyti ir gerinti savo aplinkosaugos veiksmingumą. Sistema buvo sukurta 1993 metais ir atnaujinta 2001 ir 2009 metais. 

 

Ji siekia skatinti dalyvaujančių organizacijų nuolatinį aplinkosaugos veiksmingumo gerinimą ir vertinimą.  Atsakomybe už EMAS įgyvendinimą ir skatinimą Europos Sąjungoje dalijasi keletas institucijų. Komisija užsiima schemos plėtros ir priežiūros klausimais ES lygiu. Ji taip pat koordinuoja schemos skatinimo veiklas visos Europos mastu ir įsteigė EMAS Informacinę Tarnybą, kurios užduotis yra pagelbėti Komisijai, ypač teikiant atsakymus į visuomenės ir verslo subjektų klausimus. Kiekviena šalis-narė privalo sukurti nacionalinę registravimo ir vertinimo sistemą, kurią administruotų paskirta Kompetentinga įstaiga bei Akreditacijos įstaiga. 

 

Tvarių sprendimų vadovas organizacijoms „Žalios ir taupančios“

 

Informacija apie aplinkosaugos vadybos sistemos (pagal ISO 14001:2015) Aplinkos ministerijoje įgyvendinimą 2021 m.

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkosaugos politika

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atnaujinta aplinkosaugos ataskaita už 2019 m.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atnaujinta aplinkosaugos ataskaita už 2018 m.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atnaujinta aplinkosaugos ataskaita už 2017 m.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atnaujinta aplinkosaugos ataskaita už 2016 m.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atnaujinta aplinkosaugos ataskaita už 2015 m.

EMAS registracijos sąrašas

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27