BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


header image

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas

Neatidėliotini klimato kaitos, ekosistemų būklės blogėjimo, gyventojų sveikatos iššūkiai reikalauja pamatuotų, koncentruotų ir įvairias sritis apimančių mūsų, kaip šalies ir savivaldybių vadovų, aplinkos formuotojų ir naudotojų, žinių ir pastangų, orientuotų tiek į Lietuvos miestus, tiek į mažus miestelius. Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas buvo sudarytas LR aplinkos ministerijos iniciatyva, siekiant stiprinti savivaldybių konkurencingumą ir lyderystę aplinkosaugos srityje bei skatinti LR Vyriausybės programos nuostatų ir Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą. Reitingas vertina ne vien savivaldybių aplinkosauginius duomenis, tačiau ir aplinkosauginio sąmoningumo skatinimą jose. Pastebima, kad vis dar reikia įdėti reikšmingą dalį pastangų, kad kokybiškos ir efektyvios aplinkosaugos iniciatyvos, bendruomenių įtraukimas, būtų geriau integruotos su savivaldybių socialiniu ir ekonominiu vystymusi.

 

Interaktyvaus reitingo žemėlapį rasite čia.

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2022 m. apžvalgą rasite čia

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2022 m. metodologiją rasite čia.

Agnė Kazlauskienė – Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė; Agnė Kazlauskaitė – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje atstovė; Gabriela Kuštan – Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė; Remigijus Lapinskas – Žaliosios politikos instituto direktorius; Ieva Budraitė – Aplinkos ministro visuomeninė patarėja; Lina Paškevičiūtė – Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė; Martynas Nagevičius – Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas; Žaneta Stasiškienė – KTU Aplinkos inžinerijos instituto direktorė.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-27