BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


header image

Nacionalinis miškų susitarimas

Nacionalinis miškų susitarimo procesas – tai kelias nuo skirtingų interesų iki vieningos vizijos. Nacionalinis miškų susitarimas įtrauks visus, kuriems rūpi miškų ateitis. 

Kviečiame sekti naujienas  www.nacionalinismiskususitarimas.lt

 

Plačiau apie procesą:

Proceso organizatorius: Aplinkos ministerija

Proceso fasilitatoriai: UAB „Ekokonsultacijos“ ir VšĮ „Domus solis“

Proceso dalyviai: miškininkai, gamtininkai, valstybės institucijų atstovai, mokslininkai, politikai, ekspertai, miško savininkai, verslininkai ir aktyvūs piliečiai.

Proceso laikotarpis: 2021 m. kovas – rugpjūtis (6 mėn.).

Kontaktai: Anžela Valainė, tel. 8 695 15 839, el. p. anzela.valaine@am.lt

Vizija: Nacionalinis miškų susitarimas – pirmoji partneryste ir atviru, sisteminiu bei konstruktyviu dialogu grįsta Lietuvos ateities miškų vizija.

Tikslas: parengti Nacionalinį miškų susitarimą, kuriame būtų susitarta dėl ilgalaikės subalansuotos miškų politikos krypčių, atsakyta į klausimus, kaip turėtų būti ūkininkaujama saugomų teritorijų ir kituose miškuose, tuo pačiu užtikrinant medienos sektoriaus aprūpinimą žaliava. Taip pat vienu iš tikslų laikytinas su miškais susijusios teisėkūros stabilizavimas.

Nacionalinio miškų susitarimo rengimo procesas – sudėtingas, apimantis svarbiausias šalies miškų ateitį liečiančias sritis, įtraukiantis įvairių kompetencijų, hierarchijos lygmenų ir interesų dalyvius į atvirą, sisteminį ir konstruktyvų dialogą. Nuoseklus, logiškas ir mokslu bei tarptautine praktika grįstas sisteminio dialogo procesas leis suderinti skirtingus intereso šalių poreikius ir padės ieškoti bendrų susitarimo taškų. 

Proceso eiga. Proceso metu bus suburta Nacionalinio miškų susitarimo rengimo koordinacinė grupė iš valstybės institucijų atstovų, mokslininkų, miškininkų, gamtininkų, miško savininkų, politikų, ekspertų, verslo ir visuomenės atstovų. Koordinacinės grupės paskirtis – užtikrinti, kad Nacionalinis miškų susitarimas būtų rengiamas vadovaujantis maksimalios įtraukties ir atstovavimo principais, apimtų svarbiausias šalies miškų ateitį liečiančias sritis ir siektų vizijos, kurioje būtų įsiklausyta į skirtingų visuomenės grupių poreikius.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-06-10