2024-05-17

Akmenų ir zoologijos muziejuose – ypatinga savaitgalio naktis

Šeštadienį – gegužės 18-ąją – Lietuvoje 19 kartą vyks Europos muziejų naktis. Lietuvos muziejai pasiūlys daugiau nei šimtą nemokamų veiklų visoje šalyje, tarp jų – ir Aplinkos ministerijai pavaldžių Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus bei Vaclovo Into akmenų muziejaus edukacijos gyventojams.  

Šiemet Europos muziejų naktis sutampa su Tarptautine muziejų diena, todėl Tarptautinė muziejų taryba ICOM pasiūlė 2024-ųjų metų temą ir šūkį – „Muziejai – mokymuisi ir tyrinėjimui“. Aplinkos ministerijos muziejai tyrinėti aplinką kviečia visus metus, o gegužės 18 d. lankytojams atsiveria ir naktį.  

Kviečia susipažinti su paslaptingaisiais naktiniais žinduoliais – šikšnosparniais 

Vaclovo Into akmenų muziejus (Salantų g. 2, Mosėdis) gegužės 18 d. 19.30 val. kviečia į renginį, kuriame bus galima susipažinti su Lietuvoje gyvenančiais šikšnosparniais. 

Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas Deividas Makavičius papasakos muziejaus lankytojams apie Lietuvos šikšnosparnius ir griaus arba patvirtins sklandančius mitus apie šiuos naktinius gyvūnus. Renginio dalyviai galės susipažinti su specialiais inkilais šikšnosparniams, jų žymėjimu ir kitomis tik tyrinėtojams žinomomis priemonėmis.

Po šikšnosparnių edukacijos renginio dalyviai bus kviečiami žygiuoti į Akmenų parką su ultragarsiniais detektoriais, kurie padės išgirsti, ką pasakoja vietiniai naktiniai gyventojai.  

Kad vakare atvėsus lauke nebūtų šalta, renginio organizatoriai kviečia lankytojus pasirūpinti šiltesniais drabužiais ar karšta arbata. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.  

Kauno gyventojų ir svečių laukia pažintis su vabzdžiais, pelėdomis ir miegapelėmis 

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus lankytojams gegužės 18 d. atsivers nuo 10 val. ir juos įsileis iki 23 val. vakaro. Šią ypatingą dieną bus galima ne tik susipažinti su kuratorių darbo specifika, vykdomais tyrimais, bet ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ar savarankiškai tyrinėti muziejaus ekspoziciją – dalyvauti edukaciniame-orientaciniame žaidime „Sužinok muziejuje, tyrinėk gamtoje“. Organizatoriai įspėja, kad žaidimui bus reikalingas mobilus telefonas ir prieiga prie internetinio ryšio. 

Daugeliui kyla klausimų, kaip į muziejų patenka eksponuojami gyvūnai. Muziejuje gauti negyvų gyvūnų kūnai arba jų dalys ištiriami pagal zoologijos standartus, preparuojami ir užkonservuojami. Šis darbas vadinamas taksidermija. Norintys daugiau sužinoti, kokie šio darbo užkulisiai, kviečiami atvykti į muziejų 14 val. ir dalyvauti edukacijoje „Taksidermija – mokslas ar menas? Iškamšų gamyba“.  

Visa gegužės 18 d. programa:  

  • 14:00 „Taksidermija – mokslas ar menas? Iškamšų gamyba“; 

  • 15:30 „Nuo vabzdžio iki eksponato“; 

  • 16:30 „Pelėda – nakties grobuonis“; 

  • 17:30 „Miegapelės. Retos ir saugomos“; 

  • 18:30 Edukacinė programa „Sužinok muziejuje, tyrinėk gamtoje“; 

  • 20:00 Edukacinė programa „Sužinok muziejuje, tyrinėk gamtoje“. 

Informaciją apie užsiėmimus galite rasti ir „Facebook“ puslapyje čia