Apie aplinkosauginius pažeidimus aktyviausiai praneša vilniečiai

Data

2019 10 03

Įvertinimas
1
tel.jpg

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Pranešimų priėmimo skyrius (PPS) per trečiąjį š. m. ketvirtį gavo 4 283 gyventojų pranešimus apie aplinkosauginius pažeidimus. Iš viso nuo metų pradžios iki spalio 1 d. jau yra gauti 13 683 tokie pranešimai.

Trečiąjį ketvirtį, pasak PPS vadovo Gedimino Markausko, aktyviausi buvo sostinės, Klaipėdos ir Kauno gyventojai. Vilniečiai skambino 1064 kartus, klaipėdiečiai – 704, kauniečiai –  685.

Kaip ir paprastai, daugiausia pranešimų – 2217 – sulaukta apie sužeistus, automobilio užmuštus ar sužalotus, taip pat apie atklydusius į gyvenamąsias vietoves laukinius gyvūnus.

Į žmonių skambučius budintys PPS darbuotojai reaguoja nedelsdami. Jie gautą informaciją iš karto perduoda vietos aplinkosaugininkams. Šie vyksta jos patikrinti ne tik darbo metu, bet ir po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis.

Aplinkos ministerija kviečia žmones iš karto, vos pastebėjus, pranešti apie skriaudžiamą gamtą, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai PPS tel. (8 5) 273 2995.

Ryšių su visuomene skyrius