BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apie aplinkosaugos vadybą ir žaliuosius pirkimus – aiškiai ir paprastai

Data

2018 12 20

Įvertinimas
1
Untitled.png

Aplinkos ministerija parengė valstybinėms, viešosioms, privačioms institucijoms ir įmonėms skirtą tvarių sprendimų vadovą „Žalios ir taupančios“. Kviečiame susipažinti su leidiniu, kuriame aprašomi aplinkosaugos vadybos sistemų privalumuai, pristatomi išteklių taupymo būdai ir paaiškinama, kaip lengvai vykdyti žaliuosius pirkimus.

Gyvename ribotų išteklių pasaulyje: nuolatos augantis gyventojų skaičius reikalauja daugiau maisto,  pramonė – gamtos išteklių. Šiuolaikiniam gyvenimo būdui reikalingas didžiulis energijos kiekis, o tai alina Žemės planetą. Didėjantis vartojimas lemia gausėjantį atliekų skaičių, su kuriuo susidoroti pavyksta ne visam pasauliui – milžiniški kiekiai plastiko tiesiog plūduriuoja vandenynuose.

Egzistuoja ir kitas, pragmatiškesnis, aspektas vartoti tvariai – tiesioginė ir netiesioginė ekonominė nauda. Šis leidinys, tikimės, padės skaitytojams, pirmiausia – valstybės institucijų, savivaldybių, biudžetinių, viešųjų įstaigų darbuotojams – siekti neigiamo poveikio aplinkai mažinimo, lėšų taupymo tikslų. Kai kurios priemonių tikslams siekti yra įtvirtintos įstatymu ar kitais teisės aktais, todėl čia pateikiama medžiaga leis geriau jas pažinti ir lengvai bei paprastai taikyti kasdienėje veikloje.

Šiame leidinyje rasite informacijos apie:

  • Aplinkosaugos vadybos sistemas ir jų taikymą.
  • Aplinkos ministerijos patirtį diegiant aplinkosaugos vadybos ir audito sistemą.
  • Viešųjų pirkimų galimybę tapti Žaliaisiais.
  • Žaliųjų pirkimų kriterijus ir organizavimą.
  • Naudingus praktinius taikymo patarimus.
  • Aplinkosauginių ženklų naudojimą ir naudą.

Kviečiame skaityti elektroninę leidinio versiją, o popierinės galite teirautis Aplinkos ministerijoje.

Ryšių su visuomene skyrius