BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkos ministerija ir toliau rengs mokymus bei konsultacijas GPAIS vartotojams

Data

2018 12 20

Įvertinimas
4
GPAIS 1.jpg

Gamintojams ir importuotojams bei užstato administratoriams skirtais mokymais, kaip apskaityti atliekas naudojantis Vieninga gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacine sistema (GPAIS), kurie buvo surengti antradienį, Aplinkos ministerija baigė pirmojo etapo nemokamų mokymų GPAIS vartotojams ciklą. Šiuose mokymuose dalyvavo daugiau kaip 600 žmonių.

Ministerija, kaip sakė Atliekų departamento direktorė Agnė Bagočiutė, kartu su Aplinkos apsaugos agentūra bei Aplinkos apsaugos departamentu ir toliau organizuos konsultacijas ar mokymus atskiroms GPAIS vartotojų grupėms.

Kaip įpareigoja teisės aktai, vykdyti gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą naudodamiesi GPAIS turi atliekų darytojai, atsižvelgę į susidarančių atliekų kiekį, rūšį, vykdomą veiklą, įmonės dydį; taip pat atliekų tvarkytojai; gamintojai ir importuotojai, teikiantys į rinką gaminius ir pakuotes. Jeigu atliekų darytojai tinkamai nevykdo šios pareigos, atliekų tvarkytojai negali užbaigti proceso ir išrašyti atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų.

Registravimosi GPAIS instrukcijas ir vadovus, mokymų medžiagą ir vartotojų vadovus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie GPAIS veikimą galima rasti čia, o savo klausimus  galima pateikti el. paštu [email protected].

Ryšių su visuomene skyrius