2022-02-26

Aplinkos ministerija: naikinami Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatai

Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) naikina visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatus. Lietuvoje nebebus galima naudoti Rusijoje ar Baltarusijoje pagamintų ir privalomų sertifikuoti statybos produktų. Tai reiškia, kad didžioji dalis tokių produktų negalės būti pardavinėjama ir Europos Sąjungos teritorijoje.

„Gelžbetonio, metalurgijos, cemento bendrovės didžiąja dalimi yra tiesiogiai priklausomos nuo režimų ir yra jų pajamų šaltiniai. Negalime finansuoti savo pinigais diktatorių. Suprantu, kad šie sprendimai apsunkins dalies Lietuvos statybos ir nekilnojamojo turto plėtotojų projektus. Privalome suvokti, kad taika turi savo kainą“, – teigė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

SPSC informuoja, kad nėra išdavusi sertifikatų jokiems Rusijos ir Baltarusijos statybos produktų gamintojams,  kurie pirmą kartą dėl sertifikavimo kreipėsi prasidėjus pandemijai, tai yra po 2020 m. kovo mėnesio.

„Dalis statybos produktų turi pamainą Lietuvoje, dalies statybos produktų reikės ieškoti tolimesnėse rinkose. Raginu privačius Lietuvoje veikiančius sertifikavimo biurus sekti šiuo pavyzdžiu“, – sertifikatų naikinimą komentavo Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Sprendimai dėl sertifikatų naikinimo įsigalios nuo nutarimų pasirašymo dienos.

SPSC yra nepriklausoma valstybės įmonė, kuri savo veiklą vykdo nuo 1996 metų. Pagrindinis tikslas – teikti statybos produktų sertifikavimo, eksploatacinių savybių pastovumo vertinimo, vidinės gamybos kontrolės tikrinimo ir vertinimo paslaugas pagal klientų prašymus.