>
2023-10-06

Aplinkos ministerija steigia gamtininko prof. R. Kazlausko premiją skatinti gamtos mokslų disciplinų mokytojus

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasirašė įsakymą dėl garsaus gamtininko, pedagogo prof. Ričardo Kazlausko premijos įsteigimo.

„Daugelis šiandien puikiai prisimena gamtininko prof. Ričardo Kazlausko vestas laidas „Langas į gamtą“, „Gamtos duris atvėrus“. Ne vienas, įkvėptas šių laidų, ir pats pasirinko gamtininko kelią. Esu įsitikinęs, kad tokių savo darbui pasišventusių pedagogų rastume ir daugiau. Mokytojo dieną norisi rasti formą paskatinti mokytojus, kurie įkvepia jaunus žmones žengti nelengvu gamtos mokslų keliu“, – sako aplinkos ministras S. Gentvilas.

Šia premija kasmet bus apdovanojami gimnazijų ir progimnazijų mokytojai už papildomas iniciatyvas ir nuopelnus, skatinant moksleivius domėtis gamtos mokslų disciplinomis (geografija, biologija, chemija) bei už puikų moksleivių paruošimą.

Premijos nuostatai ir kvietimas teikti kandidatus bus paskelbti artimiausiu metu Aplinkos ministerijos interneto svetainėje.

Gamtininkas R. Kazlauskas (1927 m. – 2014 m.) yra paskelbęs apie 100 mokslinių ir mokslo populiarinimo straipsnių, buvo žymiausias dieninių drugių specialistas Lietuvoje, parengė ir išleido pirmąjį spalvotą Lietuvos drugių atlasą, Vilniaus universitete sukaupė didelę drugių kolekciją. R. Kazlauskas taip pat buvo didelis Lietuvos paukščių žinovas. Jis parengė maždaug 200 radijo ir televizijos laidų apie gamtą.

Aplinkos ministerija taip pat yra įsteigusi Česlovo Kudabos, Juozo Virbicko, Petro Abukevičiaus ir Viktoro Bergo premijas.