2023-02-27

Aplinkos ministerijoje darbą pradeda viceministrė M. Juodvalkė

Aplinkos ministerijos vadovų komandą pirmadienį papildė viceministrė Monika Juodvalkė. Ji kuruos valstybinės žemės valdymo ir naudojimo klausimus.

„Monika Juodvalkė yra ilgametė Aplinkos ministerijos darbuotoja, sukaupusi patirties statybos procesų, miestų plėtros, architektūros klausimuose, atstovavusi Lietuvos interesams Europos struktūrose. Jos įvairiapusė patirtis viešajame sektoriuje padės užtikrinti sklandų ir skaidrų Nacionalinės žemės tarnybos pertvarkos procesą“, – pabrėžė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Aplinkos ministerijai šiemet nuo sausio perėmus politikos formavimą žemės tvarkymo srityje, vienas iš prioritetų yra žemės naudojimo politikos formavimo, įgyvendinimo ir kontrolės pertvarka. Pagrindinis iššūkis man yra užtikrinti sklandų šio pokyčio įgyvendinimą, koordinuojant pertvarkai įgyvendinti reikalingų teisės aktų projektų parengimą ir priėmimą“, – pradėdama darbą naujoje pozicijoje sako M. Juodvalkė. 

Monika Juodvalkė darbą ministerijoje pradėjo kaip vyriausioji specialistė Teisės departamente. Vėliau ji ėjo atašė pareigas ir rūpinosi klimato kaitos, statybos proceso standartizavimo, miestų plėtros ir architektūros klausimais. Aplinkos apsaugos departamente M. Juodvalkė vadovavo Teisės ir žmogiškųjų išteklių skyriui. Grįžusi į ministeriją, M. Juodvalkė dirbo vyr. patarėja Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupėje, vadovavo Žemės ir teritorijų planavimo politikos grupei.

Naujoji aplinkos viceministrė taip pat dirbs su teritorijų planavimo, savivaldybių infrastruktūros plėtros klausimais, kuruos geodezijos, kartografijos, erdvinių duomenų rinkinių tvarkymo ir Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūros plėtojimo sritis.