Aplinkos ministrai Helsinkyje diskutuoja apie ES klimato kaitos politiką

Data

2019 07 11

Įvertinimas
0
48255333552_0ab43e5e5d_o.jpg

Šiandien Helsinkyje į neformalų susitikimą susirinkę ES šalių aplinkos ministrai diskutuoja aktualiais ES klimato kaitos politikos klausimais. Jie aptars tolesnius veiksmus kuriant žiedinę ekonomiką ir jos vaidmenį sprendžiant su klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimu susijusias problemas.

Lietuva, kaip sakė šiame susitikime dalyvaujantis Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius, pritaria ES klimato kaitos ir energetikos politikos vizijai – iki 2050 m. pasiekti vadinamąjį ekonomikos neutralumą klimato atžvilgiu. Įgyvendinant šią viziją, mūsų šalies siūlymu, reikia atsižvelgti į atskirų ES valstybių ekonomines bei socialines galimybes ir leisti joms pasirinkti kaštų ir naudos požiūriu tinkamiausius būdus ir priemones.

Pažangą įgyvendinant ES žiedinės ekonomikos veiksmų plano priemones, padedančias skatinti ekonomikos augimą, mažinti neigiamą poveikį aplinkai ir išsaugoti vertingus išteklius, Lietuva vertina teigiamai ir siūlo daugiau dėmesio skirti biologinei įvairovei, pripažįstant ir įvertinant jos svarbą klimato kaitos švelninimui.

Mūsų šalis pritaria siekiui, pereinant prie žiedinės ekonomikos, ES lygiu sukurti funkcionuojančią, patvarią ir investuotojams patrauklią antrinių žaliavų rinką. Todėl reikia užtikrinti, kad į rinką grįžtančios medžiagos būtų ekonomiškai efektyvios ir saugios žmonėms bei aplinkai. Šiuo tikslu, Lietuvos požiūriu, būtina ir toliau remti mokslinius tyrimus, inovacijas ir investicijas, ypač susijusias su plastiko perdirbimu ir alternatyvų kūrimu.

Ryšių su visuomene skyrius