2023-09-16

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sveikina miškininkus su švente

Miškininko profesija yra prestižinė, nes šiam pašaukimui atsidavę žmonės visuomet buvo ir yra gerbiami visuomenėje.  Didelė jų dalis mėgstamą darbą dirba dešimtmečius ir yra tikri miško bei savo krašto patriotai.

Galbūt kai kam atrodo, kad ši profesija yra labai romantiška, kad tai pasivaikščiojimas miškais, įkvėpusiais lietuvių literatūros klasikus Antaną Baranauską, Maironį. Tačiau šis darbas yra ir be galo atsakingas. Šiandien miškininkai yra kvalifikuoti specialistai, gerai pažįstantys sudėtingą miško ekosistemą, įvaldę šiuolaikines technologijas bei galintys pritaikyti naujausius mokslo pasiekimus. Šios profesijos atstovai neskaičiuodami darbo valandų rūpinasi miškų gerove ir jų klestėjimu bei išsaugojimu ateities kartoms.

Lietuviams miškas, kaip ir krepšinis, yra nacionalinis pasididžiavimas. Mėgstame čia ramiai pasivaikščioti, iškylauti, rinkti uogas bei grybus, džiūgauti sutikę briedį ar stirną. Už šį mūsų krašto grožį esame dėkingi prasmingos ir reikalingos profesijos atstovams – miškininkams.

Miškininkų profesinės šventės proga sveikinu tūkstančius miškininkų ir miškus tyrinėjančius mokslininkus. Visų jų darbai padeda rasti geriausius sprendimus žaliesiems žemės plaučiams tvarkyti ir prižiūrėti.

Gražios profesinės šventės linkiu šiandien, gražių ir prasmingų darbų – kiekvieną dieną, mieli kolegos.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas