BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkosauginiam švietimui – tarptautinės patirties turinčių profesionalų gebėjimai

Data

2019 12 05

Įvertinimas
0
logokurk.jpg

Programa „Kurk Lietuvai“ kartu su Aplinkos ministerija, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir Kurtuvėnų regioninio parko direkcija pradėjo vykdyti projektą aplinkosauginiam švietimui šalyje stiprinti panaudojant saugomose teritorijose veikiančias gamtos mokyklas. Jis prasidėjo š. m. rugsėjį ir vyks iki 2020-ųjų kovo.

Aplinkosauginiam švietimui, pasak aplinkos viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės, tenka itin svarbus vaidmuo keliant visuomenės savimonę. Ypač dabar, kai vis aktualesni klimato kaitos iššūkiai. Kiekvienas žmogus galėtų prisidėti mažinant tos kaitos poveikį, rinkdamasis kuo labiau tausojantį aplinką gyvenimo būdą.

Kaip parodė Aplinkos ministerijos užsakymu pernai atlikta visuomenės apklausa, didžiajai daugumai šalies gyventojų (89 proc.) aplinkosauga yra svarbi, tačiau net 44 proc. respondentų nurodė, kad jiems trūksta informacijos apie aplinką.

Vienas pagrindinių programos „Kurk Lietuvai“ inicijuoto projekto tikslų ir yra suaktyvinti aplinkosauginio švietimo veiklas, įtraukiant jį į svarbiausius valstybės strateginio planavimo dokumentus ir sudarant galimybes gamtos mokykloms tapti regioninio aplinkosauginio švietimo centrais.

„Kurk Lietuvai“ yra vienintelė profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa šalies viešajame sektoriuje, kuri suteikia galimybę tarptautinės patirties turintiems profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie strateginių Vyriausybės projektų ir modernios šalies ateities kūrimo.

Ryšių su visuomene skyrius