Aplinkosaugos kontrolė vienose rankose – nuo liepos 1 d., departamente dirbs daugiau pareigūnų
Ruošdamasi Aplinkos apsaugos departamentui (AAD) perkelti Valstybinės miškų tarnybos ir saugomų teritorijų direkcijų atliekamas miškų ir saugomų teritorijų kontrolės funkcijas, Aplinkos ministerija kartu su šiomis institucijomis pradeda konsultacijas su pareigūnais, kurių darbo sąlygos gali keistis, ir jiems atstovaujančiomis darbo tarybomis bei profesinėmis sąjungomis.
Ministerijos kanclerės Sigitos Vasiljevaitės teigimu, žmonės iš vienos įstaigos į kitą bus perkeliami, laikantis Darbo kodekso nuostatų ir girdint darbuotojų lūkesčius.
„Ekonomikos sulėtėjimas dėl pandemijos ir augantis nedarbas verčia viešąjį sektorių neišlaidauti. Ir Aplinkos ministerijos struktūrose turime taupyti, kur įmanoma, tačiau tik ne aplinkos apsaugos kontrolės sąskaita – įgyvendinus pertvarką bendras aplinkosaugos inspektorių etatų skaičius išliks toks pat, koks buvo“, – sako Sigita Vasiljevaitė.
Po valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės pertvarkos aplinkos apsaugos kontrole centralizuotai rūpinsis viena institucija – AAD. Siekdama dėl pertvarkos nepadidinti išlaidų ir pagerinti perskirstomų funkcijų vykdymo efektyvumą ir įsipareigojusi tvarkyti teisinę bazę perteklinėms funkcijoms mažinti, Aplinkos ministerija pačias pertvarkoje dalyvaujančias institucijas įpareigoja didinti veiklos efektyvumą, optimizuoti procesus, ieškoti pažangiausių technologinių sprendimų.
Kad AAD sklandžiai perimtų aplinkosaugos kontrolę iš Valstybinės miškų tarnybos ir saugomų teritorijų direkcijų, aplinkos ministro Simono Gentvilo praėjusių metų pabaigoje sudaryta darbo grupė užtikrina pertvarkos skaidrumą ir dialogą su visomis suinteresuotomis pusėmis.
Pertvarkomos kontrolės sritys (miškai ir saugomos teritorijos) yra sudėtingos ir jautrios, todėl sistemos optimizavimo procesai nesibaigs liepos 1 d. įsigaliojus centralizuotai aplinkosaugai. Ministerija, bendradarbiaudama su pavaldžiomis institucijomis ir socialiniais partneriais, toliau atidžiai vertins perskirstytų funkcijų vykdymo efektyvumą ir atsiradus poreikiui nedelsiant šalins nesklandumus.
Pertvarką numatė 2020 m. birželio 26 d. Seime priimtas įstatymų paketas – tai Miškų, Aplinkos apsaugos, Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės, Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimai.
Atnaujinimo data: 2021-02-24
Taip pat skaitykite:
Parengtas Statybos kodekso projektas. Iki gegužės 1 d. laukiama darbo grupės rekomendacijų
Medžiojamų gyvūnų padaryta žala bus nustatoma tiksliau
Ieškoma būdų, kaip reguliuoti kormoranų ir probleminių vilkų gausą
Džiuginanti statistika: per metus Lietuvoje suteikta pagalba beveik 2 tūkstančiai laukinių gyvūnų