Atsisakius privalomų inžinerinių geologinių tyrimų, paspartės vieno buto namų projektavimas ir statybos
Aplinkos ministerija siūlo atsisakyti privalomų projektinių inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų planuojant vieno buto namų, pagalbinių ūkio paskirties pastatų, šiltnamių statybą ir atliekant visų neypatingųjų pastatų rekonstrukciją. Tai leis proporcingai paskirstyti atsakomybę statybos dalyviams, mažinti administracinę naštą ūkio subjektams, optimizuoti minėtų tyrimų apimtis.
Kartu tikimasi, kad patikslinus projektinių inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų reikalavimus, paspartės vienbučių gyvenamųjų namų projektavimas ir statyba.
Šiuos pakeitimus numato ministerijos parengtas ir teikiamas derinti atnaujintas Statybos techninis reglamentas „Inžineriniai geologiniai (geotechniniai) tyrimai“.
Jame siūloma, kad dėl inžinerinių geologinių ir geotechninių tyrimų poreikio kiekvienu konkrečiu atveju apsispręsti galės atestuotas projektuotojas kartu su statytoju.
Su STR 1.04.02:2011 „Inžineriniai geologiniai (geotechniniai) tyrimai“ pakeitimais galima susipažinti čia
Pastabas ir pasiūlymus galima pateikti iki gegužės 30 d. Autorizuoti vartotojai, juos gali tiesiogiai įkelti į Teisės aktų informacinę sistemą, kiti suinteresuoti asmenys pateikti per www.e-seimas.lrs.lt (nuorodą, kuri paaiškins pastabų ir pasiūlymų pateikimo procesą rasite čia) arba siųsti elektroniniu paštu [email protected]
Atnaujinimo data: 2022-08-01
Taip pat skaitykite:
Į Nekilnojamojo turto registro duomenų bazės archyvą perkeltos 457 tūkst. žemės žymų
Nauja ESPON studija apie politines strategijas, stiprinančias miestų ir miestelių vaidmenį
Žemės savininkus kviečiame pretenduoti į paramą medžių savaiminukams išsaugoti
Lietuvoje jau 50 metų vykdomi kryptingi plėšriųjų paukščių ir pelėdų tyrimai
Prasideda mokesčių už aplinkos teršimą deklaracijų pateikimas: ką reikia žinoti