BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Daugiabučių renovacija: paraiškos valstybės paramai priimamos iki vasario 1-osios

Data

2019 01 03

Įvertinimas
2
ren.jpg
BFL nuotr.

Valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) nuo vakar, sausio 2 d., iki vasario 1-osios priima senų daugiabučių namų butų savininkų patvirtintas paraiškas jų namams renovuoti. Kvietimą teikti paraiškas Aplinkos ministerija buvo paskelbusi praėjusią liepą.

Investicijų suma sieks 150 mln. eurų, o valstybė suteiks 50 mln. eurų paramos, kompensuodama 30 proc. investicijų, tenkančių energijos taupymo priemonėms. Be to, pagal šį kvietimą vykdomiems projektams numatoma 100 proc. apmokėti arba kompensuoti projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat 100 proc. padengti nepasiturintiems butų savininkams tenkančias išlaidas.

Pagal šį kvietimą priimamų paraiškų skaičius nebus ribojamas, o projektų srautas išdėstomas pamečiui. Paraiškos bus atrenkamos ir reitinguojamos pagal numatytus atrankos kriterijus. Pirmenybė teikiama kompleksinei, vadinamajai kvartalinei, renovacijai. Pasak BETA direktoriaus Valiaus Serbentos, kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas, apimančias vieno, dviejų ir daugiau miesto gyvenamųjų rajonų atnaujinimą, yra parengusios ir pradėjo įgyvendinti daugiau kaip pusė šalies savivaldybių.

Reitingavus gautas paraiškas, bus sudarytas pirmiausia finansuojamų projektų sąrašas. Į jį nepatekusius projektus numatoma įtraukti į rezervinį sąrašą ir sudaryti sąlygas jiems įgyvendinti kitais metais.

Paraiškas gali teikti ne tik savivaldybės, bet ir daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, asmenys, teikiantys daugiabučio namo atnaujinimo projekto įgyvendinimo administravimo paslaugas, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.

Išsamesnės informacijos galima rasti čia.

Ryšių su visuomene skyrius