Diskusijų festivalyje – ir Aplinkos ministerijos balsas

Data

2019 09 03

Įvertinimas
0
diskusiju-festivalis-butent 1.jpg

Diskusijų festivalyje „Būtent!“, kuris vyks rugsėjo 6-7 d. Birštono Vytauto parke, dalyvaus ir Aplinkos ministerijos atstovai. Tarp numatytų aptarti svarbių valstybei bei visuomenei temų – ir diskusijos apie atliekų tvarkymą bei šalies miestų ateitį.

Penktadienį, rugsėjo 6 d., 20 val. palapinėje „Inovacijų Lietuva“ diskusijoje „Žiedinė Lietuvos ekonomika: ambicijos ir realybė“ pasisakys ministerijos Atliekų politikos grupės vyr. patarėja Laura Zukė. Bus diskutuojama, kaip Lietuva tvarkosi su atliekomis – kiek atliekų kaupiama sąvartynuose, paverčiama energija ir perdirbama, kokia atliekas naudojančių jėgainių vieta žiedinėje ekonomikoje ir kt.

Tuo pačiu laiku – rugsėjo 6 d. 20 val. – palapinėje „Tvari Lietuva“ diskusijoje „Zero waste“ – mada ar evoliucija?“ pasisakys ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Agnė Bagočiutė. Bus diskutuojama apie visame pasaulyje populiarėjantį vadinamąjį „zero waste“ („be atliekų“) gyvenimo būdą, kuriuo siekiama mažinti atliekų kiekį ir stabdyti klimato kaitą.

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., 11 val. palapinėje „Šiaurietiška Lietuva“ diskusijoje „Lietuvos ateitis 2050 m.: ar viskas virs miestu?“ pasisakys ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano projekto koordinatorė Elena Archipovaitė. Šios diskusijos tikslas ‒ „iškristalizuoti“ du scenarijus, kaip kryptingai vystyti Lietuvos teritoriją iki 2050-ųjų.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ Birštone organizuojamas jau trečią kartą. Tai atviras nepolitinis nemokamas renginys, kuriuo siekiama skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį aktyvumą bei gerinti priimamus ir visuomenei svarbius sprendimus.

Ryšių su visuomene skyrius