Gausiai žydinčioms natūralioms pievoms išsaugoti telkiami ūkininkai

Data

2020 04 23

Įvertinimas
1
pieva.jpg

Gegužę Lietuvoje startuos agrarinės aplinkosaugos priemonė, skirta gausiai žydinčioms natūralioms pievoms išsaugoti, ir joje dalyvauti kviečiami šalies ūkininkai. Jiems bus skiriamos išmokos už tvarkomoje teritorijoje pagausėjusią gamtinę įvairovę, o ūkininkavimo priemones norimiems rezultatams pasiekti jie galės pasirinkti patys.

Bandomajai programai įgyvendinti planuojama atrinkti apie 300 hektarų pievų. Pirmenybė teikiama Aukštaitijos, Žemaitijos ir Dzūkijos nacionaliniuose parkuose ir jų apylinkėse esantiems ūkiams, turintiems natūralių ir pusiau natūralių pievų, kuriose nebuvo arta penkerius ar daugiau metų.

Ūkininkai, kurie norėtų ateinančius trejus ar penkerius metus dalyvauti šioje agrarinės aplinkosaugos priemonėje, turėtų iki birželio 1 d. užpildyti internetinę paraiškos formą.

Ši priemonė inicijuojama įgyvendinant „Life“ programos integruotąjį projektą „Naturalit“, kuris skirtas užtikrinti visavertę „Natura 2000“ tinklo – vertingiausių ES gamtos teritorijų – apsaugą Lietuvoje. Aplinkos ministerija yra šio projekto partnerė.

Strateginės komunikacijos skyrius