Klaipėdos valstybinis jūrų uostas – Žaliojo uosto link

Data

2020 07 08

Įvertinimas
1
Klaipeda2.jpg

Vakar Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo taryba nutarė sutelkti ir stiprinti aplinkosaugai ir taršos prevencijai skirtų priemonių koordinavimą.

Daug dėmesio skirta aplinkos monitoringui. Jo svarbą pažymėjo tarybos posėdyje dalyvavęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Ministro žodžiais, yra svarbu ir identifikuoti visus teršėjus – ne tik uosto, bet ir miesto įmones. „Turime susidaryti planą, kaip pasiekti nulines emisijas tiek į orą, tiek į vandenį, tiek ir dėl triukšmo. Tuos sprendinius artimiausiu metu pasiūlysime kartu su uosto direkcija, Klaipėdos m. savivaldybe, Aplinkos apsaugos agentūra ir kitomis ministerijai pavaldžiomis institucijomis“, – sakė Kęstutis Mažeika.

Aplinkos apsaugos agentūra tarybai pristatė uostamiesčio aplinkos stebėsenos ir kokybės gerinimo sistemą. Buvo pažymėta, kad dėl blogėjančios Baltijos jūros, Klaipėdos regiono ir uosto aplinkos būklės, dėl visuomenės nepasitenkinimo uosto poveikiu aplinkai yra būtinos aplinkosauginės permainos. Todėl siūloma vykdyti kompleksinę uosto poveikio aplinkai stebėseną, nustatyti ilgalaikius tikslus ir rodiklius, kurie leistų vertinti uosto veiklos pažangą ir imtis veiksmų operatyviai reaguojant į besikeičiančias situacijas.

Pasiūlytoji uosto aplinkos monitoringo stiprinimo programa ir taršos tyrimų planas padės nustatyti lokalius taršos šaltinius, vertinti uosto veiklos įtaką aplinkai, labiau kontroliuoti į aplinką patenkančią taršą ir vykdyti jos prevenciją, pagerinti gamtinę ir gyvenamąją aplinką Klaipėdos regione, Kuršių mariose ir Baltijos jūroje. Ši programa – pagrindas tvarios uosto veiklos koncepcijai „Klaipėdos uostas – žaliasis uostas“ įgyvendinti. Šią koncepciją praėjusią savaitę su uosto direkcija aptarė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius ir aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, kai lankėsi uoste.

„Klaipėdos uostas pastaraisiais metais tapo vienu stipriausių Baltijos regione, – sakė aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė, – todėl dabar itin svarbu nesustoti ties šiuo pasiekimu ir toliau stiprinti jo, kaip Baltijos regiono lyderio, statusą. Tik šį kartą įduodant dar vieną lyderystės skeptrą – Žaliojo uosto, permainų uosto.“

Plėtojimo tarybos posėdžiui pirmininkavęs susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič pažymėjo, kad aplinkosauga yra vienas jautriausių klausimų ir kad jam turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Džiaugiamės Aplinkos apsaugos agentūros pristatytu pasiūlymu, kuris apima prevencinių priemonių koordinavimą visame Klaipėdos mieste“, - sakė Jaroslav Narkevič .

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybą sudaro Vyriausybės, ministerijų ir kitų valstybės institucijų, verslo asociacijų, mokslo bendruomenės atstovai.