Kosovo delegacijai – apie Lietuvos pakuočių užstato sistemą

Data

2019 07 11

Įvertinimas
0
kos.jpg

Šiandien Aplinkos ministerijoje apsilankė  delegacija iš Kosovo, atvykusi perimti Lietuvos patirties kuriant sėkmingai veikiančią vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemą.

„Ši 2016 m. pradėjusi veikti sistema, – per susitikimą su svečiais sakė viceministrė Rėda Brandišauskienė, – tai sėkmės pavyzdys ir vertinga patirtis, kuria galime dalintis su kitais. Jau pirmaisiais metais rezultatai pranoko lūkesčius, o dabar surenkama 93 proc. į rinką išleistų vienkartinių gėrimų pakuočių“.

Kosovo aplinkosaugininkų delegacija buvo supažindinta su Lietuvoje veikiančia atliekų prevencijos ir valdymo sistema, teisiniais užstato sistemos pagrindais. Ministerijos atstovai apžvelgė kryptingai atliktus pasirengimo darbus diegiant sistemą ir pasidalijo patirtimi bendraujant su jos dalyviais bei vartotojais. Išsamiau buvo aptarti monitoringo klausimai – pakuočių ir pakuočių atliekų, tarp jų ir užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių, apskaita, ataskaitų teikimas ir jų analizė.

Aplinkos ministerija tikisi, kad Lietuvos patirtis padės sėkmingai įgyvendinti ketinimus Kosove įdiegti užstato sistemą.

Ryšių su visuomene skyrius