2023-05-24

Kviečiame į Lietuvos zoologijos sodo strategijos ir veiklos iki 2028 m. pristatymą

Gegužės 30 d. kviečiame į Lietuvos zoologijos sodo organizuojamą nuotolinį renginį „Lietuvos zoologijos sodo strategijos ir veiklos pristatymas“, kurio metu bus analizuojamos 2023–2028 m. strateginės kryptys ir tikslai.

Lietuvos zoologijos sodas jau antrus metus gyvena renovacijos ritmu! Šių metų pabaigoje, minint jubiliejinius 85-uosius metus, vartus atvers neatpažįstamai pasikeitęs ir atsinaujinęs Lietuvos zoologijos sodas. Darbai vyksta ne tik statybų aikštelėje, bet ir už jos ribų. Mokslinė, projektinė, edukacinė ir švietėjiškos veiklos yra aktyviai vykdomos ir renovacijos laikotarpiu.

Lietuvos zoologijos sodas siekia tapti moderniu biologinės įvairovės išsaugojimo ir švietimo centru, kuriančiu glaudų žmogaus ir gamtos tarpusavio ryšį. Pagrindiniai tikslai - didinti Lietuvos zoologijos sodo indėlį į biologinės įvairovės išsaugojimą Lietuvoje ir visame pasaulyje, įkvėpti lankytojus prisidėti prie gamtos ir nykstančių gyvūnų rūšių išsaugojimo, sudominti įvairesnę auditoriją ir toliau dalyvauti švietimo programose, bendradarbiauti su įvairiomis suinteresuotomis organizacijomis.

Gyvūnų gerovės užtikrinimas – Lietuvos zoologijos sodo vizijos pagrindas, kurio dabar siekiama ne tik rekonstruojant gyvūnų laikymo patalpas, lankytojų erdves, įrengiant naujas laboratorijas, personalo patalpas, bet ir peržiūrint veiklos prioritetus, stiprinant personalą, biologinės įvairovės išsaugojimo, mokslinę ir edukacines veiklas. Planuojama, kad įgyvendinus šiuos tikslus, 2024 metais Lietuvos zoologijos sodas vėl taps pilnateisiu Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (angl. European Association of Zoos and Aquaria – EAZA) nariu.

Renginio metu bus pristatyta Lietuvos zoologijos sodo pastaraisiais metais vykdoma veikla ir strateginiai tikslai ateinantiems 5-eriems metams.

Renginys vyks gegužės 30 d. 9:00-12:00 val. nuotoliniu būdu, Zoom platformoje: https://us02web.zoom.us/j/85909352019?pwd=L3FvVDVVbHg0dFVZcG9uZHNiQitnQT09

Su renginio programa galite susipažinti čia.

Dalyvių skaičius neribojamas. Kilus klausimams, prašome susisiekti el. paštu: [email protected]

Daugiau informacijos apie Lietuvos zoologijos sodą galite rasti: https://www.zoosodas.lt/