2022-07-26

Kviečiame siūlyti savo renginių idėjas ir iniciatyvas Klimato savaitei

Aplinkos ministerija spalio 24-30 d. jau ketvirtus metus rengia Klimato savaitę, kuria siekiama atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus.

Džiaugiamės, kad kasmet į ją įsitraukia vis daugiau įvairių įstaigų, institucijų, įmonių, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių ir vėl kviečiame visus aktyviai dalyvauti dialoge apie klimato kaitos iššūkius, patiems siūlyti Klimato savaitės renginių idėjas bei iniciatyvas.

Pasaulio mokslininkų bendruomenė sutartinai teigia, jog žmonių veikla spartina klimato kaitą, dėl jos ekstremalūs reiškiniai, tokie kaip karščio bangos, sausros bei smarkios liūtys tampa vis dažnesni ir intensyvesni. Jos nuomonė vieninga: klimato kaitos grėsmė mūsų gerovei ir sveikai planetai toliau auga.

Veiksmų dėl klimato kaitos būtina imtis čia ir dabar. Jau dabar visuose sektoriuose yra būdų, kuriais iki 2030 m. juose įmanoma perpus sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, tačiau tik nuo mūsų pačių šiandieninių veiksmų priklausys, kaip žmonės prisitaikys, sušvelnins klimato kaitą ir  kaip į tai reaguos mūsų gamta.

Visų įmanomų formatų informacinės, šviečiamosios iniciatyvos – diskusijos, dirbtuvės, vieši pranešimai, akcijos, konkursai – atlieka vis svarbesnį vaidmenį klimato kaitos kontekste. Kviečiame užduoti klausimus, tartis, ieškoti jums aktualiausių klimato kaitos švelninimo aspektų ir prisidėti prie Klimato savaitės renginių organizavimo savo regione ar savivaldybėje.

Siekiame sudaryti išsamią Klimato savaitės programą, todėl kviečiame iki rugsėjo 30 d. užpildyti formą apie ketinamas organizuoti iniciatyvas (formą galite pildyti tiek kartų, kiek renginių norite pasiūlyti). Kilus klausimams galite kreiptis el. paštu [email protected]. Atrinktas iniciatyvas paviešinsime Aplinkos ministerijos informaciniais kanalais.

Atkreipiame dėmesį, jog Europos atliekų mažinimo savaitė vyksta kasmet lapkričio mėnesį, šie renginiai nesusiję tarpusavyje.

Informaciją apie praėjusių metų Klimato savaitės renginius galite rasti čia.