BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos urbanistinis forumas – jau už trijų dienų

Data

2019 11 25

Įvertinimas
3
uf2.jpg

Aplinkos ministerija ketvirtadienį, lapkričio 28 d., kviečia, kaip ir kiekvieną rudenį, architektus, urbanistus, savivaldybių administracijų ir bendruomenių atstovus, nekilnojamojo turto vystytojus, miestų atsinaujinimu ir ateitimi besidominčius gyventojus į Lietuvos urbanistinį forumą. Jis šiemet rengiamas jau tryliktąjį kartą. Šįsyk pagrindinė tema – urbanistika ir klimato kaita planuojant miestų ateitį.

Forumas prasidės lapkričio 28 d. 9. 30 val. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje. Čia bus įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius architektūros ir urbanistikos kūrinius.

Šalies ir užsienio ekspertai aptars šiuolaikinio urbanistinio planavimo iššūkius, jų sprendimo būdus, kokia turėtų būti miestų ateitis, atsižvelgiant į klimato kaitą.

Pirmojoje renginio dalyje pranešimus skaitys Mindaugas Pakalnis, prof. Kelly Shanon, Koos van Zanen ir Aristide Athanassiadis. Ji baigsis paneline diskusija.

Po pietų, 14 val., forumas persikels į Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetą. Čia pranešimus skaitys dr. Kęstutis Morkūnas, dr. Skirmantė Mozūriūnaitė ir kt. Paneline diskusija baigsis ir antroji forumo dalis.

Lietuvos urbanistinis forumas turi ilgametes atvirumo tradicijas. Vienas pagrindinių jo siekių – integralus bendradarbiavimas, pripažįstant, kad urbanistinio planavimo problemos negali būti sprendžiamos tik profesionalų. Forumas kiekvienais metais atviras naujoms idėjoms, diskusijoms. Jo rezoliucijų dėka rengiami teisės aktų projektai. Vienas reikšmingiausių – praėjusį rugpjūtį patvirtintos Lietuvos urbanistinės politikos kryptys ir jų įgyvendinimo rekomendacijos.

Ryšių su visuomene skyrius