2022-10-18

Liko vos daugiau nei dvi savaitės gyventojams teikti paraiškas už taršių šildymo katilų keitimą

Neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, dar dvi savaites gali teikti paraiškas paramai gauti.

Per dvi savaites nuo kvietimo pradžios Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) prašymus dėl mažiau taršių šildymo įrenginių keitimo pateikė beveik 800 gyventojų. Bendra prašoma kompensuoti suma siekia 2,5 mln. eurų. Šiam kvietimui iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 15,3 mln. eurų.

Daugiausiai paraiškų sulaukta iš didžiųjų šalies savivaldybių. Populiariausia priemonė – šilumos siurbliai (oras-vanduo), dėl kurių įsigijimo paraiškas pateikė daugiau kaip 500 gyventojų. Į kompensacijas dėl biokuro katilų įsigijimo pretenduoja 118 asmenų, dėl šilumos siurblių (žemė-vanduo) – 70, o dėl šilumos siurblių (oras-oras) – 50 gyventojų.

Bendra prašoma kompensuoti šildymo įrenginių galia siekia beveik 10 MW.

Šiuo metu vykstančio kvietimo sąlygas rasite ČIA. Teikti paraiškas gyventojai gali per APVA informacinę sistemą APVIS iki lapkričio 3 d.