BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Maisto atliekų prevencija – telkiant pastangas

Data

2019 12 13

Įvertinimas
2
Atl1.jpg

Šiandien Aplinkos ministerijoje buvo sukviestas suinteresuotų institucijų atstovų susitikimas maisto atliekų prevencijos priemonėms aptarti. Jame dalyvavo Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos vartotojų instituto, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje, Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų asociacijos ir labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ atstovai.

Susitikimo dalyviai sutarė parengti maisto atliekų prevencijos veiksmų planą ir numatyti priemones, skatinančias mažinti švaistomo maisto kiekius.

Kiekvienas mūsų šalies gyventojas, 2018 m. duomenimis, per metus išmeta vidutiniškai 37 kg maisto atliekų. Pagal ES reikalavimus Lietuva, kaip ir kitos ES šalys,  turi siekti, kad susidarančių maisto atliekų kiekis iki 2025 m. sumažėtų 30 proc., iki 2030 m. – 50 proc. Ši kiekį kiekviena ES valstybė turės skaičiuoti nuo 2020-ųjų.

Ryšių su visuomene skyrius