BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Miškininkams – 23 nauji visureigiai kovai su gaisrais

Data

2020 02 04

Įvertinimas
1
vmu.png

Valstybinių miškų urėdija (VMU) įsigijo 23 visureigius „Isuzu D-MAX Space cab“ miško gaisrams gesinti. Šie automobiliai su įmontuota gaisrų gesinimo įranga ir galintys gabenti 300 litrų vandens skirti operatyviai aptikti gaisro židinio vietą ir pradėti pirminį gesinimą.

„Kilus gaisrui, svarbu kuo greičiau sureaguoti ir patekti į gaisro židinį, ką geriausiai žino patys miškininkai. Į tai atsižvelgus, ir įsigyti šie specifinius poreikius atitinkantys automobiliai“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika per naujųjų visureigių pristatymą, vakar surengtą prie Raudondvario girininkijos Kaune.

Šie visureigiai yra didelio pravažumo ir gali pasiekti miške tas vietas, kur didesnėms gaisrinėms mašinoms yra sunkiau privažiuoti. Jie bus paskirstyti visiems VMU regioniniams padaliniams.

Vis karštėjant ir sausėjant vasaroms, daugėja miško gaisrų, ir tai kelia nerimą miškininkams. Pernai šalyje kilo apie 280 gaisrų, kai išdegė apie 200 ha miško. Iš viso VMU specialistai, kurie yra aprūpinti stebėjimo sistemomis, identifikuojančiomis pirminį gaisro šaltinį, per metus į gaisrus vyksta apie 800 kartų. Opiai miško gaisrų problemai suvaldyti būtina moderniausia technika.

Naujieji priešgaisriniai automobiliai ir gaisrų gesinimo įranga įsigyti ES paramos lėšomis. Jų įsigijimo konkursą laimėjo UAB „Autoverslo automobiliai“. Automobilių kaina su visais mokesčiais, įskaitant PVM, – 751,4 tūkst. eurų.

Pasak ministro Kęstučio Mažeikos, tai tik pirmasis priešgaisrinės technikos atnaujinimo etapas. Šiuo metu vyksta viešieji pirkimai, skirti įsigyti 11 didelių miško gaisrams gesinti skirtų transporto priemonių.

Strateginės komunikacijos skyrius