>
2023-03-10

Nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečiame paminėti lankant saugomas teritorijas

Šeštadienį, kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną šalies regioniniuose parkuose organizuojamos edukacijos, žygiai ir koncertai, o Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras kviečia į ekskursiją „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“. 

Verta apsilankyti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius) ir pasidomėti istoriniais faktais apie mūsų krašto saugomas teritorijas, sužinoti nacionalinių ir regioninių parkų išskirtinę vertę – kas ir kodėl saugoma, pasmalsauti, kur galima apsilankyti ir ką pamatyti. Lankytojų centras dirbs nuo 10 iki 16 val., pietų pertrauka 12-12.30 val. 13 val. bus organizuojama ekskursija „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“, vietą į ją galima užsirezervuoti telefonu 8 665 70494.

Po Nepriklausomybės atkūrimo itin sparčiai kūrėsi saugomų teritorijų sistema. 1991 m. Seimas priėmė nutarimus dėl 4 nacionalinių parkų, o dar kitais metais ir dėl 30 regioninių parkų įsteigimo. Ne kiekviena valstybė galėtų pasigirti tokios apimties valstybinių parkų steigimu per gana trumpą laikotarpį.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena bus paminėta ir Varnių regioniniame parke. Čia vyks žygis pėsčiomis po Pavandenės kraštovaizdžio draustinį. Žygeiviai aplankys Žemaičių aukštumą paryškinančius Pavandenės piliakalnius: Moteraitį, Pavandenės Alkakalnį (Sklepkalnį), grožėsis Gludo ežero vaizdais, bundančia gamta.

Dieveniškių istoriniame regioniniame parke rengiamos edukacijos „Ką padovanoti Lietuvai“ metu bus kuriamos mažytės dovanėlės – mediniai magnetukai su gamtos vaizdais.

Krekenavos regioniniame parke kovo 11 d. suplanuotas ukrainiečių grupės „TaRūta“ koncertas, renginio metu bus renkamos lėšos Ukrainai. Krekenavos regioninio parko darbuotojai ant laužo virs vaistažolių arbatą, kvies ja pasivaišinti ir daugiau sužinoti apie šio regioninio parko vertybes.

Parengta pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informaciją