BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuotekų tyrimų Alytuje rezultatai: pavojingų medžiagų koncentracijos neviršija normų

Data

2019 11 29

Įvertinimas
0
AAA.jpg

Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) apibendrino visų po gaisro Alytaus padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ spalio 24-lapkričio 18 d. paimtų nuotekų mėginių tyrimų rezultatus. Šie rezultatai leidžia teigti, kad nei viena iš tirtų medžiagų – sunkiųjų metalų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, lakiųjų organinių junginių – neviršijo momentinių didžiausių leistinų koncentracijų (DLK) į nuotekų surinkimo sistemą. Visuose mėginiuose buvo nustatyta kiek padidėjusi cinko koncentracija, bet nei viename mėginyje ji neviršijo DLK.

 

Lapkričio 18 d. pakartotiniai nuotekų mėginiai buvo paimti, dalyvaujant policijos pareigūnams, iš keturių vietų: UAB „Ekologistika“ rūsio, mazuto rezervuaro (į jį buvo perpumpuotas gaisrui gesinti naudotas vanduo), buvusio medvilnės kombinato išlyginimo rezervuarų ir Alytaus m. nuotekų valymo įrenginių rezervinio aerotanko. Juose buvo nustatytos kiek padidėjusios lakiųjų organinių junginių – benzeno, etilbenzeno, tolueno ir ksilenų – (BTEX) koncentracijos, bet jų suma svyravo tarp 260 ir 320 µg/l ir buvo gerokai mažesnė už Suomijos vandens komunalinių paslaugų asociacijos nustatytą ribinę vertę, kuri yra 3000 µg/l (Lietuvoje nėra nustatytos ribinės vertės BTEX sumai). Pažymėtina, kad skirtingu metu ir skirtingų laboratorijų (AAA ir Čekijos) atliktų rūsyje imtų mėginių tyrimų rezultatai yra panašūs.

 

Apibendrinusi minėtųjų tyrimų rezultatus, AAA daro prielaidą, kad iš visų tirtų vietų nuotekos gali būti išleidžiamos į nuotekų sistemą surinkimui ir valymui be papildomo apdorojimo.

Su tyrimų rezultatais galima susipažinti AAA tinklapyje http://gamta.lt/cms/index?rubricId=4e3ea144-809b-454d-979c-5c0ca7bb47fc. 

Ryšių su visuomene skyrius