Klaipėdoje, ties Pilies tiltu, Danės upę užteršė oro paveiktas dyzelino ir panaudotos alyvos mišinys. Tai rodo Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) atlikti laboratoriniai tyrimai pagal 2021 m. gruodžio 31 d. 4 val. ryto surinktą užteršto vandens ir ledo ėminį.
Toliau tiriant incidentą Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pavedimu, sausio 1-ąją AAA dar susėmė ėminį iš paviršinių nuotekų išleistuvo ties Biržos tiltu prie Undinėlės skulptūros – ten taršos naftos produktais nerasta.
Sausio 3-ąją Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje paimti ir Kuršių marių vandens ėminiai. Naftos produktų koncentracija ties 57 krantine siekė 0,44 mg/l, o ties 59 krantine – 28 mg/l (teršalų koncentracijos riba yra 0,2 mg/l).
Nors Danės upėje dar likę teršalų pėdsakų, tarša lokalizuota. Svarbiausias aplinkosaugininkų tikslas – rasti taršos kaltininką. Rinkdamas įrodymus AAD dar laukia vaizdo įrašų iš uosto direkcijos. Beje, uoste veikia teršalų stebėjimo sistema infraraudonaisiais spinduliais.
Lieka galioti ir ekstremalioji situacija, kurios operacijoms vadovauja AAD pareigūnas. Kitos savaitės pradžioje numatytas ir Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis.
Suradus teršėją, kaltininkas privalės atlyginti aplinkai padarytą žalą, ji bus apskaičiuota ir įvardinta surinkus visus reikalingus duomenis. Aplinkos apsaugos įstatyme numatyta, kad juridiniam asmeniui atsakomybė už vandens teršimą pavojingomis cheminėmis medžiagomis gali siekti ir 35 tūkst. eurų. Taip pat gresia atsakomybė ir įmonių vadovams.
Atnaujinimo data: 2022-01-07
Miškai prabyla žemaitiškā – po atnaujinimo lankytojų laukia Lopaičių pažintinis takas
Kviečiame į ESPON programos ir tvarios urbanistikos pristatymą
Minint Tarptautinę ozono sluoksnio apsaugos dieną – dėmesys Monrealio protokolui
Siūloma numatyti išankstinių leidimų išdavimo atliekų importui sąlygas
Gaisras medžio apdirbimo įmonėje Panevėžyje: galima padidėjusi oro tarša