>
2021-01-15

Padangų gaisras Alytuje: atsakomybei nėra senaties

Penktadienį Aplinkos ministerijoje atidaryta fotografo Vyčio Šulinsko paroda „Septintoji diena“ – dokumentinis liudijimas apie Lietuvą 2019-ųjų spalį sukrėtusį padangų gaisrą Alytuje. Jis skaudžiai primena, kad atsakomybei už didžiulę ekologinę nelaimę nėra senaties.

„Padangų gaisras buvo simptomas. Tokia paroda, kaip ir teisės aktų keitimai, turi mums priminti darbus, kuriuos padarysime per šiuos metus“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Parodoje eksponuojamos 22 nuotraukos – tai reportažas iš įvykio vietos septintąją dieną po gaisro. „Viskas taip, kaip buvo, kaip mačiau aš, be jokio papildomo prieskonio, – sako nuotraukų autorius. – Bridimas koridoriais, apsemtais vandens, nuolatinis dairymasis į viršų, kad tik kas neužkristų, klausymasis savęs ir aplinkos, nuolat besikeičiantys, pavargę, bet sunkiai ir pasiaukojančiai dirbantys gaisrininkai – viskas susidėjo į nuotraukas.“

Kauniečio fotografo žodžiais, sužinojęs apie gaisrą Alytuje, jis suprato, kad būtinai turi ten nuvažiuoti ir viską, kas vyksta, įamžinti nuotraukose. Tiesiog jautęs pareigą užfiksuoti svarbų ir verta atminti įvykį taip, kaip jį pats mato, ir parodyti visuomenei. Parodą jis jau yra eksponavęs Alytuje, Kaune.