BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pakuočių apskaitos reikalavimai dar labiau paprastinami

Data

2019 04 12

Įvertinimas
0
vers.jpg

Aplinkos ministerija siekia supaprastinti pakuočių ir pakuočių atliekų apskaitos reikalavimus ir todėl numato keisti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisykles. Pastabų ir pasiūlymų dėl jų pakeitimo projekto laukiama iki balandžio 17 d.

Siūloma nustatyti, kad pakuočių apskaitos žurnalas būtų pildomas ne rečiau kaip kartą per ketvirtį (dabar reikia pildyti ne rečiau kaip kartą per mėnesį). Be to, nuo š. m. gegužės 1 d. numatoma nustatyti savanorišką, jau neprivalomą, kaip dabar, pakuočių ženklinimą (nurodant joms pagaminti naudotų medžiagų prigimtį).

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Agnė Bagočiutė, šie pakeitimai siūlomi, atsižvelgus į gamintojų ir importuotojų pastabas ir siekiant sumažinti administracinę naštą verslui, ypač smulkiajam. Verslininkų teigimu, supaprastinti pakuočių apskaitos reikalavimai atsilieptų ir prekių kainoms – leistų jas sumažinti.

Ryšių su visuomene skyrius