2021-12-17

Paskelbti konkurso „Žmogus ir aplinka 2021“ laureatai

Devynioliktąjį kartą surengto žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ pirmąją vietą pelnė nepriklausomas autorius Giedrius Bučas už reportažą „Karalius nuogas arba kaip mes bandome apgauti save“. Antroji ir trečioji vieta atiteko portalo „Delfi“ žurnalistams Arūnui Milašiui ir Šarūnui Meškiui.

Arūnas Milašius įvertintas už publikacijas „Kaip kurdami žaliąjį verslą sukūrėme srutų duobę“ ir „Lietuvis, pamatęs baravyką ir išgirdęs apie vilką, tampa žvėrimi“, o Šarūnas Meškys – už publikacijas „Radinys pajūryje prie Palangos: iš dangaus nukrito neatpažintas objektas – kas tai?“ ir „Prie buvusios sodybos Karklėje – mokslininkus sudominęs objektas: Baltijos jūra slepia stulbinančią Žemės gyvavimo istoriją“.

Sveikindamas konkurso laureatus aplinkos ministras Simonas Gentvilas padėkojo autoriams už nuolatinį dėmesį svarbiausiais aplinkosaugos klausimais ir naujų kūrybinių pavidalų paiešką.

„Aplinkosauga tapo įprasta kasdienio rūpesčio dalimi daugeliui gyventojų, nes visuomenės susidomėjimą aplinka pirmiausia augina pasiaukojantis žurnalistų darbas. Linkiu konkurso laureatams, redakcijoms, medijoms informuojant visuomenę toliau laikytis principo, kad aplinkos apsauga, ekologija, tvarumas yra fundamentalus naujienų kriterijus įvairiomis temomis – nuo gyvūnų teisių iki klimato kaitos“, – sakė Simonas Gentvilas.

Vertindamas pirmąjį vietą pelniusį darbą apie Lietuvoje susidarančius komunalinių atliekų kiekius ir sąvartynų problemą, aplinkos ministras sykiu išreiškė viltį, kad sąvartynų tema žurnalistams bus nebe tokia aktuali jau šio dešimtmečio pabaigoje, nes dabartinė Vyriausybė įsibėgėjo įgyvendinti atliekų tvarkymo revoliuciją, sudarančią sąlygas veiksniai žiedinei ekonomikai.

Konkurso komisijos pirmininko, televizijos veterano Henriko Vatiekūno teigimu, premijomis pagerbti tie autoriai, kurie nagrinėjo tas pačias temas kaip ir kiti, užtat kūrybiškiau. „Temos visos geros, bet jomis pasiekti klausytoją, skaitytoją, žiūrovą reikia išradingumo. Išradingumas – tai ne tik pateikimo būdas, bet ir netikėta tema. Norint sudominti auditoriją reikia ne tik talento, bet ir laiko“, – kalbėjo Henrikas Vaitiekūnas.

Konkurse dalyvavo 33 autoriai, pateikę 76 darbus, kurie 2021 m. buvo paskelbti spaudoje, radijuje, internetinėje žiniasklaidoje, nepriklausomo turinio platformose. Kūrinius vertino iš septynių Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Aplinkos ministerijos atstovų sudaryta komisija. 

Konkurso laimėtojams penktadienį įteikti piniginiai prizai ir nugalėtojų diplomai.