Po aplinkosaugininkų pasalos sulaikyti draustinyje žvejoję brakonieriai

Data

2019 10 10

Įvertinimas
3
brak2.jpg

Šįryt Šilutės aplinkosaugininkai Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD), sulaikė du brakonierius, žvejojusius statomuoju tinklu. Jie draudžiamu nemėgėjiškos žūklės įrankiu sugavo 53 karšius, 2 starkius ir salatį.

 

Pažeidėjai sulaikyti po to, kai aplinkos apsaugos pareigūnai, atsižvelgę į gautą informaciją apie galimai neteisėtą žvejybą šiame draustinyje, pastatė slaptą vaizdo stebėjimo kamerą. Ji užfiksavo galimą pažeidėją. Nedelsdami aplinkosaugininkai vakar surengė pasalą. Pažeidėjų teko laukti iki ryto. Apie 7 val. pasirodė du vyriškiai. Jie buvo sulaikyti po to, kai iš vandens ėmė traukti statomąjį tinklą su žuvimis.

 

Už neteisėtą žvejybą abiem pažeidėjams gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankio – 70 m ilgio statomojo tinklo – konfiskavimu. Be to, pažeidėjai turės atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą 3360 eurų žalą.

Per pastarąsias tris savaites tai jau trečias kartas, kai Šilutės rajone sulaikyti pažeidėjai, neteisėtai žvejoję statomaisiais tinklais. Pirmuosius du kartus brakonieriai buvo sulaikyti nespėję sugauti nė vienos žuvies.

 

Aplinkosaugininkai kviečia gyventojus, pastebėjusius draudžiamus žvejybos įrankius vandens telkinyje, apie tai pranešti, neišėmus tų įrankių iš vandens, arba bendruoju pagalbos tel. 112, arba tiesiogiai AAD tel.8 (5) 273 2995.

 

Ryšių su visuomene skyrius