2024-04-09

Pradedama testuoti nauja SSVA informacinė sistema

Antradienį pradėjo veikti bandomoji Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) informacinės sistemos SSVIS versija. Planuojama, kad bandymai truks dvi savaites, o pilna sistemos versija bus paleista balandžio 24 d. 

Vartotojai SSVIS sistemoje jau gali teikti paraiškas juridinių bei fizinių asmenų atestavimui bei teisės pripažinimui. Prisijungti prie sistemos patvirtinus savo tapatybę mobiliuoju parašu arba „Smart-ID“ programėle galite adresu https://is.ssva.lt/web/login arba svetainės viršuje paspaudę „SSVIS SAVITARNA“ bei pasirinkę zoną „Fiziniams ir juridiniams asmenims“. 

Negalintiems pasinaudoti šiais prisijungimo būdais, SSVA patalpose sudaryta galimybė tvarkyti savo SSVIS paskyrą specialiai tam įrengtoje vietoje. 

Kol kas naujoje sistemoje vyks statybos specialistų ir įmonių atestavimo procedūros. Ateityje SSVIS funkcionalumą planuojama plėsti, taip pat įtraukiant pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertų atestavimą. 

Naudotojai turės galimybę per sistemą įkelti visą reikiamą informaciją, pavyzdžiui, išsilavinimo pažymėjimus, darbo patirties įrašus, įgaliojimus ir kitus su atestavimo procedūromis susijusius dokumentus. Taip pat vartotojai galės nuolat atnaujinti ir tvarkyti savo asmeninę ir profesinę informaciją. 

Sėkmingai pasibaigus atestavimo procedūroms, išduodamas kvalifikacijos atestatas, įskaitant skaitmeninę kopiją ir spausdinamą versiją. 

Kvalifikacijos peržiūros procedūrų laukiančius asmenis pasieks automatiniai išankstiniai pranešimai apie būsimą pakartotinį įvertinimą, kartu su tolesnių procedūrų instrukcijomis. 

SSVIS palaikys apmokėjimų už atestavimo paslaugas apdorojimą internetu, tad klientai galės saugiai atlikti mokėjimus įvairiais būdais. 

Pokyčiai palies ir įgaliotąsias organizacijas, kurios savo funkcijas vykdys per SSVIS sukurtą prieigos modulį.  

Sistemoje bus vykdoma į įgaliotąsias organizacijas besikreipiančių atestuojamų specialistų prašymų peržiūra, atestuojamų specialistų įtraukimas į profesinių žinių mokymų grupes, profesinių žinių vertinimo rezultatų pateikimas. 

Pasak SSVA direktoriaus Aido Vaičiulio, atestavimo procesų konsolidavimas vienoje informacinėje sistemoje – vienas esminių pokyčių skaitmenizuojant statybos sektorių. Tai leis visiškai skaitmenizuoti pagrindinę agentūros veiklą. 

Esant pastebėjimų ar pasiūlymų dėl informacinės sistemos naudojimo maloniai prašome kreiptis el. paštu . Atsiprašome dėl galimų nesklandumų vykdant atnaujinimo darbus. 

Statybos sektoriaus vystymo agentūros informacija