Pradedamas miškų politikai po 2020 m. skirtas renginių ciklas

Data

2020 02 11

Įvertinimas
1
misk1.jpg

Diskusija-konferencija „Lietuvos miškai po 2020 metų“, kuri vyks vasario 28 d. Prezidento kanceliarijoje (S. Daukanto a. 3), Aplinkos ministerija pradeda renginių ciklą, skirtą miškų politikai po 2020-ųjų.

Norintieji dalyvauti šioje diskusijoje-konferencijoje kviečiami užsiregistruoti iki vasario 19 d. Užsiregistravusiųjų skaičiui pasiekus maksimalų dalyvių skaičių, registracija bus stabdoma anksčiau. Išsamesnės informacijos galima teirautis el. paštu registracija@am.lt.

Konferencija prasidės 10 val. Jos dalyvius pasveikins aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Pranešimą apie šalies miškų politikos aplinką ir iššūkius miškams po 2020 m. skaitys Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vyr. patarėjas dr. Nerijus Kupstaitis. Apie besikeičiantį visuomenės požiūrį į mišką – „Baltijos aplinkos forumo“ vadovas Žymantas Morkvėnas. Apie pagrindinius iššūkius privačių miškų savininkamsLietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos pirmininkas dr. Algis Gaižutis, apie medienos potencialą šalies miškuose ir tvaraus jo naudojimo perspektyvas  Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pavaduotojas dr. Albertas Kasperavičius.

Mokslininko požiūrį į miškų biologinės įvairovės saugojimą ir išsaugojimą išsakys VDU Žemės ūkio akademijos prof. dr. Gediminas Brazaitis. Socialinę miško funkciją ir su ja susijusias ekosistemų paslaugas apžvelgs Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyr. specialistė  Kristina Simonaitytė.

Po vidurdienio, 12.10 val., planuojama pradėti diskusiją. Ją moderuos žurnalistas Aurimas Perednis. Numatyta aptarti, ar dabartinis mūsų miškų potencialas leistų pakankamai gerai atliepti subalansuotus visuomenės poreikius miškams, kokie miško naudojimo modeliai tam geriausiai tiktų, ar vienodas miškų saugojimo krūvis turi tekti valstybiniams ir privatiems miškams, kaip keičiasi socialinis-kultūrinis miškų vaidmuo visuomenėje, kokie miškininkavimo pokyčiai reikalingi jam stiprinti ir kt.

Strateginės komunikacijos skyrius