Programos „Kurk Lietuvai“ projektu siekiama padėti atverti upes žuvims

Data

2020 04 24

Įvertinimas
3
Kurk lietuvai logo.jpg

Programa „Kurk Lietuvaikartu su Aplinkos ministerija pradėjo vykdyti projektą, skirtą šalinti kliuvinius senoms užtvankoms demontuoti ir taip padėti atverti upes žuvims, stiprinant tarpinstitucinę komunikaciją. Jis truks pusmetį – iki rugsėjo pradžios.

Užtvankos pastoja kelią migruojančioms žuvims. Pasak aplinkos viceministrės Rasos Vaitkevičiūtės, vienas iš būdų jų migracijos sąlygoms ir upių vandens kokybei gerinti – demontuoti nenaudojamas ir susidėvėjusias užtvankas. Tai, kaip rodo užsienio šalių patirtis, padeda palaikyti migruojančių žuvų populiacijas ir padėti upėms grįžti į natūralesnę būklę.

Šalyje yra apie 1500 užtvankų, ir dauguma jų nebeatlieka jokios funkcijos, o net trečdalio būklė nėra gera ir nuolat prastėja. Vienas pagrindinių trukdžių senosioms užtvankoms demontuoti – tai, kad savivaldybėms nėra aiški šio demontavimo samprata ir procesas, kad trūksta tarpinstitucinės komunikacijos. Tokiai komunikacijai stiprinti ir buvo inicijuotas šis projektas. Jį įgyvendinant savivaldybėms bus parengtos rekomendacijos.

Strateginės komunikacijos skyrius