Spalio ketvirtoji primena žmogaus atsakomybę už gyvūnus

Data

2019 10 04

Įvertinimas
0
vov.jpg

Šiandien minima Pasaulinė gyvūnų globos diena primena, kad visi esame už juos atsakingi. Ji skatina skirta geriems darbams, kuriuos kiekvienas gali paskirti gyvūnams.

Gyvūnų globos ir apsaugos samprata apima ir naminius, ir laukinius gyvūnus. Mūsų šalyje jų globą reglamentuoja Gyvūnų gerovės įstatymas, kiti teisės aktai. Tačiau, pasak gamtininkų, svarbiausia yra žmogaus atsakomybė, supratimas ir jautrumas.

Rūpindamiesi vienintelės lietuviškos šunų veislės – Lietuvių skaliko – pripažinimu, Aplinkos ministerijoje apsilankė Lietuvių skalikų augintojų sąjungos atstovai. Aptarus dabartinę šios veislės būklę ir perspektyvas, sutarta ieškoti galimybių jai išsaugoti.

Norintieji iš arčiau susipažinti su laukine gyvūnija kviečiami sekmadienį, spalio 6-ąją, į Lietuvos zoologijos sodą Kaune, kur vyks Pasaulinei gyvūnų globos dienai skirtas renginys. Jis prasidės 12 val. Visą dieną vyks įvairių gyvūnų pristatymai, kurių metu gyvūnų prižiūrėtojai dalinsis žiniomis apie savo prižiūrimus gyvūnus, atsakys į lankytojus dominančius klausimus.

Pasaulinę gyvūnų globos dieną tarptautinė bendruomenė pažymi nuo 1931-ųjų, kai Florencijoje įvyko pirmoji gyvūnų globai skirta konferencija. Šios dienos globėju pasirinktas šventasis Pranciškus, savo žemiškajame gyvenime pasižymėjęs ypatingu jautrumu visiems gyvūnams.

Lietuvoje ši diena minima nuo 1994 metų. Tačiau gyvūnų globos pradžia mūsų šalyje siekia XIX amžių. 1873 metais Mykolas Oginskis Rietave įsteigė pirmąją gyvūnų globos draugiją, kuri gyvavo iki Pirmojo pasaulinio karo. Ji buvo atgaivinta 1922 m. generolo J. Bulotos, prof. T. Ivanausko ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės rūpesčiu ir veikė iki 1940 metų. Draugija atkurta 1990-aisiais.

Ryšių su visuomene skyrius