BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tiekiantieji rinkai pavojingus cheminius mišinius informaciją turės teikti pagal naujus reikalavimus

Data

2020 06 18

Įvertinimas
0
komp.jpg

Aplinkos ministerija pakeitė duomenų ir informacijos apie chemines medžiagas ir cheminius mišinius teikimo tvarką, kad būtų sudarytos sąlygos ES teisės aktų reikalavimams įgyvendinti ir kad ji būtų suderinta su naujos redakcijos Cheminių medžiagų ir cheminių mišinių įstatymu.

Pakeitimai nustatyti Duomenų ir informacijos apie chemines medžiagas ir cheminius mišinius teikimo tvarkos aprašu. Jis numato, kaip turi būti pateikiama su neatidėliotinomis priemonėmis ekstremaliose sveikatai situacijose ir prevencinėmis priemonėmis susijusi informacija apie cheminius mišinius, priskiriamus pavojingiems dėl jų poveikio žmonių sveikatai ar fizinio poveikio.

Tokių cheminių mišinių importuotojai ir tolesni naudotojai, įskaitant cheminių mišinių ruošėjus, tiekiantys juos rinkai, privalės teikti informaciją Aplinkos apsaugos agentūrai, naudodamiesi Europos cheminių medžiagų agentūros elektroninėmis priemonėmis.. Šis reikalavimas pradės galioti nuo pagal cheminio mišinio naudojimo tipą nustatytos datos. Importuotojai ir tolesni naudotojai, vartotojams ir profesionaliam naudojimui skirtų mišinių tiekėjai informaciją privalės teikti nuo 2021 m. sausio 1 d., o pramoniniam naudojimui skirtų mišinių – nuo 2024 m. sausio 1 d. Savanoriškai informaciją galima pateikti ir anksčiau.

Šiuo metu importuotojai ir tolesni naudotojai informaciją teikia pagal atskirų ES valstybių reikalavimus. Suvienodinus šiuos reikalavimus visoje ES, pagerės neatidėliotinos priemonės ekstremaliose sveikatai situacijose, sustiprės prevencija, bus taupomi informacijos teikėjų ištekliai, jeigu įmonė tiekia cheminius mišinius keliose ES šalyse.