BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tvarkant medicinines atliekas – daugiau skaidrumo

Data

2018 12 20

Įvertinimas
2
medatl2.jpg

Aplinkos ministerija parengė Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimo projektą ir kviečia visuomenę ir suinteresuotas institucijas teikti pastabas bei pasiūlymus iki gruodžio 28 d. elektroniniu paštu [email protected].

Patikslintos taisyklės leis užtikrinti skaidresnį medicininių atliekų tvarkymą ir jį geriau kontroliuoti.

Teikiant sveikatos priežiūros paslaugas, naudojama vis daugiau vienkartinių priemonių, todėl daugėja ir medicininių atliekų. Nukenksmintos medicininės atliekos turi būti surenkamos atskirai, nemaišant su kitomis atliekomis, ir naudojamos arba deginamos teisės aktų reikalavimus atitinkančiuose atliekų apdorojimo arba deginimo įrenginiuose.

Pakeisti Atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimai užtikrins geresnę pavojingų atliekų tvarkymo kontrolę, kad pavojingos atliekos nebūtų tvarkomos kaip nepavojingos. Jeigu atliekų turėtojas neturės dokumentų, patvirtinančių, kad atliekos yra nepavojingos, jos bus laikomos pavojingomis. Be to, atliekų sąrašas papildytas atliekomis, kurios gali susidaryti apdorojus medicinines atliekas.

Ryšių su visuomene skyrius