Uzbekijos parlamentarams – apie Lietuvos patirtį

Data

2019 09 11

Įvertinimas
0
uzbekistanas1.jpg

Vakar Aplinkos ministerijoje apsilankiusi Uzbekistano Respublikos parlamento narių delegacija susipažino su mūsų šalies patirtimi statybos ir teritorijų planavimo srityje.

Susitikę su aplinkos viceministru Mariumi Narmontu, svečiai domėjosi miestų plėtros ir planavimo politika, atsakomybės padalijimu tarp įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios, centrinės ir regionų valdžios.

Aplinkos ministerijos atstovai pristatė šiuo metu rengiamo naujo Lietuvos teritorijos bendrojo plano koncepciją ir pažymėjo, kad dabar rengiamas ir kitas itin svarbus šaliai strateginis dokumentas – Nacionalinė pažangos programa.

Uzbekijos parlamentarus domino ir mūsų patirtis mažinant pastatų energijos sąnaudas, didinant jų energinį efektyvumą ir pasitelkiant atsinaujinančius energijos išteklius.

Uzbekistano delegacijos vizito į Lietuvą, kurį organizavo Tarptautinis respublikonų institutas ir Seimas, tikslas – perduoti mūsų valstybės demokratinių reformų ir euroatlantinės integracijos patirtį ES Rytų partnerystės šalių parlamentų nariams, administracijų tarnautojams.

Ryšių su visuomene skyrius