>
2024-02-24

Valstybinių miškų urėdija: Ukrainos karo aukų atminimą įprasmina lietuviškų ąžuolų giraitė

„Nuo pat karo Ukrainoje pradžios su visa komanda ieškome galimybių ir būdų suteikti pagalbos ir vilties karo siaubą patiriantiems Ukrainos žmonėms. Jau pirmomis karo dienomis išsiuntėme pirminę paramą, bet svarbu ne tik materiali parama, todėl rūpinomės į Lietuvą atvykusių ukrainiečių apgyvendinimu, kviečiame dalyvauti mūsų organizuojamuose renginiuose, patirti malonių emocijų. Nuo karo pabėgę Ukrainos gyventojai dalyvauja ir tradicinėse miškininkų organizuojamose šventėse, skatinančiose bendrystę, gamtos pažinimą ir tarpusavio palaikymą – kartu sodina medelius, prisideda prie gamtos puoselėjimo“, - apibendrindamas Valstybinių miškų urėdijos (VMU) paramą karo baisumus išgyvenančiai Ukrainai teigia VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė. 

Įprasminant Ukrainos karo aukų atminimą, 2023 m. balandžio 22 dieną, Šakių rajone, Lekėčiuose buvo pasodintas atminimo ąžuolynas. Kartu su šeimų sambūriu „Gerumo ąžuolas“, VMU patikėjimo teise valdomoje žemėje buvo pasodinta 3600 lietuviškų ąžuolų. Ukrainos didvyrių narsą mininčiame renginyje dalyvavo bei ąžuoliukus pasodino prezidentai Valdas Adamkus ir Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Lekėčių bendruomenės nariai, Šakių rajone gyvenantys ukrainiečiai, mokslo atstovai, VMU kolegos. Miškininkų prižiūrimas ąžuolynas prigijo ir sėkmingai auga.

Ąžuolynas broliškos tautos Didvyriams Lekėčiuose (5).jpg

VMU nuo karo pradžios nuosekliai teikia humanitarinę pagalbą karo agresiją jau dvejus metus išgyvenančiai Ukrainai. 

2022 m. VMU humanitarinės pagalbos tikslais išsiuntė 5 priešgaisrinius automobilius, 300 apsauginės ugniagesio aprangos komplektų, 26 visureigius automobilius, papildytus motopjūklais, kirviais, racijomis bei pilnais kuro bakais. Taip pat VMU darbuotojai surinko asmeninę paramą karo sąlygomis gyvenantiems ukrainiečiams – paaukojo pledų, drabužių, batų, patalynės bei kitos būtinos pagalbos. VMU regioninių padalinių patalpose 2022 m. buvo apgyvendinta 13 nuo karo pabėgusių ukrainiečių. 2023 m. gruodžio mėn. VMU Ukrainai perdavė dar 131 transporto priemonę, iš jų – 73 lengvuosius automobilius ir visureigius, 55 krovininius visureigius bei 3 autobusus. 

2023 m. kovą VMU administravimo direktorius Gintaras Bacevičius kartu su kitų įmonių atstovais dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Iššūkiai Ukrainos ir Lietuvos ekonomikai karo kontekste – ieškokime geresnių ekonominių sprendimų kartu“ Lvive, Ukrainoje. Diskusijoje buvo aptarti esminiai klausimai dėl logistikos tarp Ukrainos ir Lietuvos plėtojimo galimybių, ekonominių Lietuvos ir Ukrainos santykių aktyvinimo, ypač gynybos ir saugumo pramonės srityse. Lietuvos delegacijos nariai aktyviai keitėsi nuomonėmis su Ukrainos politikais, institucijų bei verslo atstovais lengvosios pramonės, maisto pramonės, grūdų pramonės, miško pramonės, saulės energetikos ir kt. srityse, taip pat dėl galimos paramos Ukrainos verslui atkuriant ir vystant eksporto/importo grandines. 

VMU planuoja ir toliau visomis įmanomomis priemonėmis ir turimais resursais tiek moraliai, tiek materialiai padėti šaliai, jau dvejus metus kenčiančiai žiaurią agresiją.   

Valstybinių miškų urėdijos informacija