Visos naujienos

Nuo liepos 1 dienos pradeda veiklą naujos Aukštaitijos, Dzūkijos-Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos. Anksčiau veiklas regioniniuose parkuose ir valstybiniuose gamtiniuose rezervatuose vykdė atskiros mažos direkcijos, dabar jos sujungtos į keturias stambesnes direkcijas.

Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji ...

Seimas ketvirtadienį priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymo pataisas. Jomis nuo 30 iki 80 proc . didinama kompensacinė išmoka už gyvenamųjų pastatų šilumos punktų, šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimą diegiant energinio efektyvumo didinimo priemones.

Ketvirtadienį Seimas pritarė valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformai. Nuo kitų metų pradžios Nacionalinė žemės tarnyba bus pavaldi Aplinkos ministerijai, o savivaldybėms bus patikėtas valstybinės žemės valdymas. 103 Lietuvos miestų ir 252 miestelių savivalda taps realiu žemės šeimininku.

Valstybinių miškų urėdijos Druskininkų regioninis padalinys – vienas miškingiausių Lietuvoje, medžių tankmėje čia gyvena ypatingai daug žvėrių ir paukščių rūšių. Tai viena iš nedaugelio vietų šalyje, kur smėlingų ežerų pakrantėse įrengtose poilsiavietėse galite sutikti tikrą retenybę – Europinį žalvarnį.

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti teisės aktų pakeitimus, kurie reguliuoja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimą ir statybą. Jiems siūloma nustatyti žemesnius, tačiau ne mažiau efektyvius projektavimo ir statybos reikalavimus.

Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo pataisoms, kurios veiksmingiau užkirs kelią aplinkosauginių reikalavimų pažeidimams. Jos leis daugiau surinkti ir sutvarkyti alyvos atliekų, mažinti oro taršą iš dažų, lakų, tirpiklių, kitų produktų išsiskiriančiais lakiaisiais organiniais junginiais.

Ketvirtadienį Seimas pritarė, kad išgaunantiems 10 m 3 ir daugiau paviršinio vandens per parą iš vieno vandens telkinio nuo 2024 m. būtų įteisinta privaloma registracija. Iš paviršinių ir požeminių vandens telkinių išgaunamo, per hidrotechninius statinius praleidžiamo vandens apskaita taip pat bus privaloma nuo 10 m 3 .

Trečiadienį Vyriausybė pritarė, kad įmonėms, kurios investuos į energetinę konversiją – technologijas, leidžiančias iškastinį kurą pakeisti atsinaujinančiais energijos ištekliais, būtų skiriama finansinė parama. Tam numatyta 90 mln. eurų.

Aplinkos ministerija siūlo, kad dideliuose negyvenamuose pastatuose, jei leidžia techninės sąlygos ir yra ekonomiškai tikslinga, nuo 2025 m. būtų įteisintas reikalavimas automatizuoti šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemas.

Trečiadienio naktį pasibaigusiame ES Aplinkos tarybos posėdyje pasiektas aplinkos ministrų susitarimas dėl penkių svarbiausių klimato kaitos „Fit for 55“ paketo teisės aktų. Taip pat patvirtintas naujas Kovos su pasauliniu miškų naikinimo reglamento Tarybos bendrasis požiūris.

Nebetinkamų naudoti elektroninių cigarečių atliekos turi būti rūšiuojamos kartu su elektros ir elektroninės įrangos atliekomis, kurių surinkimo vietos įrengtos prekybos centruose, įstaigose. Šias atliekas galima priduoti ir elektroninėmis cigaretėmis prekiaujančiose vietose, tačiau kol kas jos nesurenkamos baruose.