Visos naujienos

Svarbiausias ir labiausiai gerbiamas medis Lietuvoje visais laikais buvo ąžuolas. Mūsų šalyje natūraliai paplitę 2 rūšių ąžuolai: paprastasis ir bekotis ąžuolas, pastarasis – tik pietinėje Lietuvos dalyje esančiame Trako miške. Dabartinis ąžuolynų plotas Lietuvoje sudaro 2,3 proc. visų miškų.

Pasaulinę pelkių dieną vasario 2-ąją mini prie tarptautinės Ramsaro konvencijos prisijungusios šalys, taip pat ir Lietuva. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba nori atkreipti visuomenės dėmesį į vertingų pelkių bei šlapžemių apsaugą. Saugomų teritorijų direkcijos šiai proga organizuoja įvairius renginius, žygius į pelkes. ...

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti, ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius.

Aplinkos ministerija siūlo nustatyti aiškesnes pareigas, teises, atsiskaitymo, sutarčių sudarymo ir nutraukimo tvarką geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas gaunantiems ir individualiai tvarkantiems nuotekas gyventojams, įmonėms, šių paslaugų tiekėjams.

Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas, nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.

Mažinant administracinę naštą transporto priemonių savininkams ir netinkamas eksploatuoti transporto priemones surenkančioms bei apdorojančioms įmonėms siūloma, kad transporto priemonę sunaikinti galėtų priduoti ne tik jos savininkas, bet ir paskirtas jo atstovas.

Aplinkos ministerija parengė Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros planų rengimo taisyklių pakeitimo projektą, kuris išsamiau apibrėžia planų keitimo, koregavimo procedūras, patikslina jų rengimo tvarką. Kviečiame suinteresuotas institucijas susipažinti.

Aplinkos ministras nustatė ežerinių stintelių verslinės žvejybos limitą 2023–2027 metams. Tausojant ribotus šių žuvų išteklius ir saugant tautinį paveldą verslinė jų žvejyba galima 6 Lietuvos ežeruose. Jos metu sugautas kitų rūšių žuvis privaloma paleisti, išskyrus 8 proc. neviršijantį seliavų šalutinį laimikį.

Šiandien prasideda atnaujinta akcija „Saugom lydeką 2023“ – nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. galiojančiu draudimu gaudyti lydekas norima užtikrinti šių žuvų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu. Ši akcija, pernai ir ankstesniais metais vadinta „Lydeka“, Aplinkos apsaugos departamente jau tapusi tradicine.

Antradienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) pradės veikti šių metų pabaigoje.

Valstybinių miškų urėdijos, Kuršėnų regioninio padalinio Paežerių girininkijos specialistas Arūnas Solovjovas jau daugiau nei 20 metų dirba miškininku, puoselėja gamtos fotografijos meną bei kolekcionuoja miškuose, pamiškėse bei šalia besidriekiančiuose pasėlių laukuose rastus elninių gyvūnų ragus.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas patvirtino Valstybinių miškų urėdijos veiklos strategiją 2023-2027 m. Patvirtintos pagrindinės strateginės kryptys: didinti miško ekosistemų tvarumą, užtikrinti veiklos tvarumą bei plėtrą, šviesti visuomenę ir didinti pasitikėjimą, didinti veiklos efektyvumą ir skaitmenizaciją.