1. Konsultuoja priskirtos srities klausimais.
2. Rengia išvadas dėl teisės aktų ir kitų su administraciniu reglamentavimu susijusių dokumentų bei jų įgyvendinimo arba prireikus koordinuoja išvadų dėl teisės aktų ir kitų su administraciniu reglamentavimu susijusių dokumentų bei jų įgyvendinimo rengimą.
3. Rengia teisės aktų projektus ir kitus dokumentus dėl administracinio reglamentavimo arba prireikus koordinuoja teisės aktų projektų ir kitų dokumentų dėl administracinio reglamentavimo rengimą.
4. Organizuoja ar dalyvauja organizuojant pasitarimus, seminarus, kūrybines dirbtuves (tarptautinius ir šalies viduje) teritorijos bendrojo plano rengimo klausimais bendradarbiauja su kitų ES šalių teritorijų planavimo organizacijomis, savivaldos institucijomis ir šioje srityje dirbančiomis įmonėmis, analizuoja gaunamus dokumentus, rengia apibendrinimus.
5. Dalyvauja koordinuojant Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano rengimo procesą, teikia pastabas ir pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano rengimo programos vykdymo.
6. Dalyvauja Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano sprendinių įgyvendinimo stebėsenoje, vertina atliktų analizių ir stebėsenos rezultatus, teikia pasiūlymus dėl teritorijų planavimo ir plėtros, regioninės politikos teritorijų planavimo, urbanistinės raidos tendencijų, rengia išvadas, pasiūlymus ir (ar) pastabas.
7. Dalyvauja nagrinėjant ir vertinant regioninę politiką teritorijų planavime ir plėtroje, urbanistinius procesus nacionaliniu ir vietos lygmeniu, šių procesų pasikeitimų tendencijas ir prognozes, rengia pranešimus apie jos rezultatus.
8. Pagal teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros sričių kompetenciją nustatytąja tvarka dalyvauja darbo grupių, komisijų, komitetų veikloje, bendradarbiauja su valstybės ir savivaldybės institucijomis, kitomis įstaigomis ir organizacijomis.
9. Nagrinėja fizinių ir juridinių asmenų skundus ir prašymus teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros sričių klausimais, rengia atsakymus.
10. Vykdo kitus nenuolatinio pobūdžio su struktūrinio padalinio veikla susijusius pavedimus.
1. Išsilavinimo ir darbo patirties reikalavimai:
1.1. išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija;
1.2. studijų kryptis – architektūra (arba);
1.3. studijų kryptis – viešasis administravimas (arba);
1.4. studijų kryptis – statybos inžinerija (arba);
1.5. studijų kryptis – teisė (arba);
arba:
1.6. išsilavinimas – aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija;
1.7. darbo patirtis – urbanistikos ar architektūros srities patirtis;
1.8. darbo patirties trukmė – 1 metai.
2. Užsienio kalbos mokėjimo reikalavimai:
2.1. kalba – anglų;
2.2. kalbos mokėjimo lygis – B1.